UNUSTAMATUD USBEKISTAN ja KÕRGÕZSTAN
08. – 19.08.2018

NB! Registreerudes, kuni 31.05., soodushind – 2279€!

Kesk-Aasia avastamist ja tundmaõppimist on kõige parem alustada Usbekistanist.

Liivaväljadega kaetud Usbekistanist sõidame edasi mägisesse Kõrgõzstani. Reisil kohtame eri kultuuride ristumiskoha võlu ja valu ning sukeldume sajanditetagusesse maailma. Siin on säilinud kõige enam iidse Siiditeega seotud ajalugu ja kultuuri. Kuulsat Hiivat nimetatakse lausa muuseumiks lageda taeva all. Samarkand, mis asus kunagisel Siiditeel, oli islamiõpetuse üheks keskuseks. Buhhaara on enam kui 5000 aastat vana inimasustusega koht, mis linnana on eksisteerinud juba alates 6. sajandist e.Kr. Kui oled huvitatud idamaade kultuurist ja ajaloost ning armastad mõnusat (kerget) matkamist, siis on see Sulle ideaalne reis!

12 päeva tõelist ajalugu ja iidset kultuuri
Usbekistanis on säilinud kõige enam iidse Siiditeega seotud ajalugu ja kultuuri. Külastame mitmeid UNESCO maailmapärandisse kuuluvaid linnasid. Sihtriigid pakuvad kauneid loodusvaateid ja imepärast kultuurielamust.

See reis on Sulle ideaalne
Kui Sind võluvad eri kultuurid ja sajanditevanune maailm, naudid head seltskonda ja kerget matkamist.

Hinnas sisaldub
Lennupiletid, transport kohapeal, rikkaliku valikuga buffet (3 söögikorda päevas), majutus ainult suurepärase teenindusega kaasaegsetes 3* hotellides.

Seikluslikku avastamisrõõmu
Reisiprogramm sisaldab ca 25 erinevat atraktsiooni. Kogu programm tõlgitakse eesti keelde ning kogu reisi vältel saadab teid eesti keelt kõnelev giid.

Lisainfo:  Janno Seeder
info@seeder.ee;  +372 50 590 80

Reisitutvustus

Tallinna Rahvusraamatukogus

NB! Kutsu tutvusõhtule sõber kaasa ja saage mõlemad reisisoodustust!

REISIKAVA


1.päev,  K. 08.08. Ärasõit Tallinnast, kl.12.30

2.päev, N. 09.08. Saabumine Taškenti
Tutvumine Taškendiga, Hast Imam Kompleks ja Chorsu Bazaar. Peale lõunat külastame linna uut osa – Iseseisvus Väljak, Amir Temur Muuseum, Alisher Navoi teater (Ooperi- ja balletiteater). Külastame Õigeusu Püha Maarja katedraali. Ööbimine Taškendis.

3. päev, R. 10.08. Taškent – Urgentš – Hiiva
Pärast varast hommikusööki lend Taškendist Urgenchi (1h 40 m). Külastame Hiivat, UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvat linna, Itchan Kala vabaõhumuuseum. Pärast lõunat tutvume Kunya-Ark – Hiiva khaanide residentsiga (18-20 saj. suve- ja talvemošee), vastuvõtuhalli ja vaatetornidega; Djuma mošeega (18saj.), kus on 213 nikerdatud sammast; Hiiba ühe peamise sümboli Kalta Minor’i minaretiga. Ööbimine Hiivas.

4.päev, L. 11.08. Hiiva – Buhhaara
Pärast hommikusööki sõidame Buhhaarasse (umbes 6h), teel lõuna. Teel olles teeme peatusi, et nautida Amudarja panoraamvaateid. Buhhaarasse jõudes hotelli registreerumine ja vaba aeg.

5. päev, P. 12.08. Buhhaara – UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv linn.
Ennelõunal tutvume iidse Püha Buhhaaraga. Jalutuskäik vanalinnas, vilgas kauplemine, uued moseed, k.a. Kalyan’i Minarett, koos “Surma torniga”, mis on Kesk-Aasia üks kõrgemaid. Peale lõunat jätkame jalutuskäiku vanalinnas, kus on viimastel aastatel toimunud põhjalik restaureerimine. Õhtul folkloorietendus Nadir Devon-Begi Medreses. Ööbimine Buhhaaras.

6. päev, E. 13.08. Buhhaara – Shahrisabz – Samarkand
Pärast hommikusööki alustame teekonda bussiga Samarkandi, kuhu jõuame õhtuks. Vahepeal aga külastame Shahrisabz’i. Tegemist on Timuri kodulinnaga, millele ta andis nime „Roheline linn“ e. Shahri Sabz. Ekskursioon linnas, mil kaeme Ak-Sarai palee (14-15saj) varemeid (Timuri suvepalee), Dorus-Saodati mausoleumi (XIV saj.), mis on rajatud Timuri poegadele, Hazrati Imam mausoleumi, Jahangiri mausoleumi, Kok-Gumbaz mošee (1345), Dor-ut-Tilovat memoriaalkompleks, Gumbazi Saidon mausoleum, Sufi šeiki mausoleum (15.saj). Hilisõhtuks jõuame Samarkandi.

7. päev, T. 14.08. Samarkand – UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv linn
Hommikul, pärast einet, linnatuur, külastame Registani väljakut, ühte kaunimat ala Kesk-Aasias, mis sisaldab kolme medreset – Ulumbek’i Medrese (15 saj.), Sherdor’i Medrese (17.saj.) ja Tillyakori Medrese (17. saj.). Gur-Emir Maosoleum, Amir Timur’i matmispaik, mis ehitatud 1404.a. Pärast lõunat külastame Shakti Zinda Nekropolist (14-15 saj.) ja Samarkandi pärli – Ulugbek’i observatoorium (15 saj.).

8. päev, K 15.08. Samarkand – Taškent
Pärast hommikusööki väljasõit paberitehasesse, kus valmib iidne siidipaber, vaatame ka tootmisprotsessi. Samuti tutvume vaipade valmistamise protsessiga (käsitsi tehtud siidivaibad), külastame Khvorenko veinikeldrit, toimub degusteerimine. Kl.17.00 väljub kiirrong Taškenti (u 2h). Ööbimine Taškendis.

9. päev, N 16.08. Taškent – Biškek – Chon – Kemin
Varajane hommikusöök. Lend Kõrgõzstani pealinna Biškeki kl.6.15 (2 h 15 min). Ekskursioon Biškeki kesklinnas: Võidu väljak, Tamme Park ja Ala-Too peaväljak, Riikliku Ajaloomuuseumi külastus. Sõit bussiga (160 km) Chon Kemin loodusparki. Ööbimine Ashu mägipiirkonnas.

10. päev, R 17.08. Chon – Kemin – Issyk-Kul – Tosor
Pärast hommikusööki sõidame Issyk-Kuli (Õsõkköl) järve äärde. Tegemist on Tian Shan mäestikus asuva väljavooluta järvega (1606 m), mida nimetatakse “Kesk-Aasia pärliks”. Järv on koduks paljudele taime- ja loomaliikidele. Väike matk kauni järve kaldal. Lõunasöök Tosori’s. Külastame jurtade valmistamise meistreid ning saame protsessist osa võtta. Ööbimine Issyk-Kul järve lõunakaldal jurtades.

11. päev, L 18.08. Tosor – Biškek
Hommikueine jurtades ja algab tagasisõit Biškeki. Vahemaa 320 km, teel olles naudime kanjonite vapustavaid vaateid, kui on võimalik teeme peatuse. Peatume iidses Balasaguni linnas (11 saj) ja ronime Burana torni.

12. päev, P 19.08. Biškek – Istanbul – Tallinn
Väga varajane hommikusöök, lend Istanbuli kl.6.40, Tallinnas kl.17.20

—————————————

 

Reisi korraldab:
Seeder Konsultatsioonid OÜ
Registreerimisnumber: 10923102
Arve number. 221021709091, Swedbank

Kontakt:
Janno Seeder
info@seeder.ee
+372 50 590 80

Reisipaketi maksumus 2279-2399 EUR. Kõik hinnas reis! Reisi pikkus 12 päeva. Esimene sissemakse (500 EUR) tasumine kinnitab osalemise soovi ja võimaldab broneerida lennupiletid. Hilisema reisist loobumise puhul seda summat ei tagastata. Tasuda võib osade kaupa või ühe maksena. Viimane makse peab olema laekunud hiljemalt 1 kuu enne reisi (08.07.2018.) NB! Reis sisaldab kõiki kulutusi v.a. isiklikud ostud!

NB! Küsi soodustuste kohta! Üksinda toas lisandub 350.- (juhul kui Reisi korraldaja või Reisija ise ei leia endale toakaaslast)!

NB! Küsi ka soodustuste kohta! NB! Reisihind võib muutuda seoses valuutakursi muutusega. Seeder Konsultatsioonid OÜ reg nr.10923102, arve EE512200221021709091 Swedbank

Tutvu reisitingimustega:
https://seederreisid.ee/kasulikku/reisitingimused/

Uuri järelmaksu võimaluste kohta!

Kontakt Malle Allika:
malle.allika@liisi.ee