Avastusreis Birma: alati särav ja naeratav Myanmar
(15.-28. nov. 2021)

Kui Sa oled uudishimulik ja avatud ning soovid leida yin/yangi tasakaalu endas ning armastad mõnusat matkamist, siis on see ideaalne reis just Sulle!

Sisu: Mitmenäoline Myanmar (Birma). Birmale ei ole võimalik anda üht nime või iseloomustavat sõna. Tegemist on riigiga, mis on viimasel aastakümnel väga palju läbi elanud ja mille siirded annavad veel tänaseni tunda. Sellist rahutust ja segadust katab aga tõeliselt kaunis, kuldselt särav ja külalislahkelt naeratav Birma. See maa pakub meile võrratut loodusilu, kauget kultuuri, harrast usku ja sügavat filosoofiat ning vastutasuks soovib saada turistidelt toetust, sest veasus riigis on suur. Kuldselt kiiskav endine pealinn Yangon, kuninglik Mandalay, kaunis Inle järve piirkond jne.  Tule ja osale elamusreisil!

Reisijuhid: Siret Seeder ja Janno Seeder, feng shui eksperdid, koolitajad ja nõustajad. Myanmari poolt kogu reisi kestel saatja ja kohalikud inglise keelt kõnelevad giidid, tõlge eesti keelde. Seeder Konsultatsioonid OÜ on reisettevõte (reg.nr. TRE000646) Oleme korraldanud grupireise alates 2009 aastast.

REISI KAVA:

14 päeva 2020. aasta novembris Myanmaris (15.11.2021.-28.11.2021.) Korraldavad Siret ja Janno Seeder (Seeder Konsultatsioonid OÜ), reisiettevõtja reg nr TRE000646.

Myanmar’i poolt kogu reisi kestel saatja ja kohalikud inglise keelt kõnelevad giidid, tõlge eesti keelde. Majutamine: 4* hotellides; Myanmari-sisene transport (bussid, lennukid), hommiku- ja lõunasöök hinna sees; kõik sissepääsupiletid ja viisa.

1.päev, P 15.11. Ärasõit Tallinnast kl.14.45

2.päev, E 16.11. Saabumine Yangon’i (L) Saabume varahommikul Bago jõe ääres asuvasse Yangon’i Myanmar’i (Birma), transport hotelli, sisse registreerimine, väike puhkus. Pärastlõunal külastame 2500 aastat vana Shwedagon’i pagoodi, mis on kaetud 11 tonni kulla ja 4350 teemandiga, mille kogukaal 1800 karaati. Kaunistuses on kasutatud veel rubiini, safiiri, topaasi, samaragdi. Pagoodi kaheksanurkset põhjapinda ümbritsevad 64 stuupat. Shwedagoni oli koduks kahele Eestist pärit mungale Karl Tõnissonile (vend Vahindra, 1883-1962) ja Friedrich Lustigile (vend Ananda, 1912-1989). Külastame neile püstitatud pagoodi. Õhtul aga naudime vaatemängulist päikeseloojangut Shwedagonis. Ööbimine Yangon’is.

3.päev, T 17.11. Twante bussiekskursioon (H,L) Pärast hoommikusööki sõit linnast välja Twantesse (46 km, 1,5 h). Naudime maaelu, külastame kohalikku turgu ja tutvume keraamikatööstusega ning vaibakudumisega. Külastame Shwe Sandaw’i pagoodi. Sõidame tagasi hotelli. Ööbimine Yangonis.

4.päev, K 18.11. Lend Bagan’isse (H,L) Pärast hommikusööki lend Bagan’isse. Lennujaamast suundume Nyaung Oo turule, külastame ka Shwezigon’i Pagoodi ja Wetkyi-in Gubyaukkyi Templit. Peale hotelli sisseregistreerumist ja lõunat tutvume kohaliku käsitööga lakitööstuses, mille traditsioon pärineb 12-13. sajandist. Külastame Manuha Templit, kus asuvad hiiglaslikud Buda kujud. Hiiglaslike kivigraveeringutega Nanpaya tempel, arhitektuuri meistriteos Ananda tempel ning kauni päikeseloojanguga Shwesandaw pagood. Ööbimine Baganis.

5.päev, N 19.11. Bagan–Salay–Bagan (buss) (H,L) Peale hommikusööki sõit Salay’sse, teel lühike peatus, et tutvuda kohalike põllumeeste eluga, veini, melassi ja õli valmistamisega. Siin piirkonnas asub umbes 50 kloostrit. Salay’s külastame Yoke Son’i puidust kloostrit. Lühike jalutuskäik läbi vana kloostri varemete, kus on lakitehnikas Buda kujutised. Külastame ka 150 aastat vana puidust Thanana Yaung Kyi kloostrit, Shin Pin Sagyo kompleksi ja Shin Pin Ngaman Aungi kompleksi. Viimased on ehitatud 12.-13. sajandil pKr. Seda piirkonda ehivad sajad puidust paviljonid, teeme mõnusa jalutuskäigu ja naudime puidu ilu. Ööbimine Baganis. 

6.päev, R 20.11. Bagan–Pakokku-Kyauk Gu U Min Cave-Bagan (buss, paat) (H,L) Peale hommikusööki sõit Pakokku’sse (37 km). Naudime väikelinna melu ja vanalinna kuulsat turgu, töökodasid. Avastame 9 budistlikku lugu kirjeldavat Shwe Gu pagoodi ja 3.saj loodud Shwe Moke Taw pagoodi. Pärast lõunat siirdume paatidega Kyauk Gu U Mini koobastemplisse, mida ehivad imekaunid liivakivist nikerdused ja ülisuured Budda kujutavad pildid. Paatidel jätkame sõitu Bagan’sse. Teel olles saame osa päikeseloojangust, kaunitest vaadetest rääkimata. Ööbimine Baganis. 

7.päev, L 21.11. Bagan–Popa-Mandalay (buss) (H,L) Peale hommikusööki sõit Mandalay’sse (~5 h). Lõuna  tee peal restoranis. Ööbimine Mandalay’s. Tegemist on iidse pealinnaga. Oma nime on ta saanud 236 meetri kõrguse Mandalay mäe ja selle jalamil asuva kuningapalee järgi. 

Päeva kõrghetk on 1518 m kõrgusel „hingede kodus“ Popa mäel, mis on olnud palverännakute meka juba 700 aastat. Tegemist on kustunud vulkaaniga, mille tipus asub klooster koos pühade stuupadega. Mäe tippu viib 777-astmeline tee. 

8.päev, P 22.11. Mandalay (H,L) Peale hommikusööki külastame kuulsat Mahamuni ehk Suure Targa pagoodi ja tutvume kohaliku käsitöö erinevate liikidega, pronksskulptuuridega, kuldamistööga ja marmorgraveeringutega. Pärastlõunal imetleme imeilusaid nikerdusi Kuldse Palee ehk Shwenandaw’i kloostris ja maailma suurimaks raamatuks (729 raidtekstiga stuupat) nimetatavat Kuthodaw’i pagoodi. Päeva lõpetame Mandalay mäel nautides päikeseloojangu värvidemängu. Ööbimine Mandalay ś.

9.päev, E 23.11. Vaba päev Mandalay’s (H) Hommikusöök hotellis ja siis vaba aeg. Ööbimine Mandalay’s.

10.päev, T 24.11. Mandalay-Heho-Pindaya Cave-Nyaung Shwe-Inle (H,L) Peale hommikusööki lend Heho’sse. Heho’st Pindaya poole. Tegemist on väikese linnakesega, mis on kuulus oma lubjakivist koobaste poolest (koobas, mis on 8000 budapildi kodu). Külastame traditsioonilise Shani paberi ja päikesevarjude valmistamise töökoda. Pärastlõunat jätkame sõitu Nyaung Shwe’sse, kus asub Inle järv. Kui aega jätkub, siis teeme peatuse Shwe Yay Pyay kloostri juures. Ööbimine Inle’s.

11.päev, K 25.11. Inle (H,L) Mõnus lõõgastav päev. Peale hommikusööki sõidame paatidega Indein’i. Seejärel algab põnev avastusretk. Esialgu mööda külatänavaid kuni jõuame Indeini peidetud pagoodideni. Maastik on siin võsastunud ja sammaldunud ning meil on võimalus avastada tihedast võsast suursugused pagoodid. Väike puhkuseretk maagilises bambusmetsas. See paik on täis salapära! Ettevaatust fotograafid, et te ennast siin ära ei kaota! Jätkame riisipõldude vahel jalgsimatka ja jõuame Sae Ma külla. Naudime külaelu melu ja võimalusel külastame kohalikku kooli. Samuti saab sisse astuda väikesesse külakloostrisse ning tagasiteel nautida kuumaveeallikaid.  Ööbimine Inle’s.

12.päev, N 26.11. Inle-Heho-Yangon (H,L) Pärast hommikusööki paadiekskursioon Inle järvel, unikaalsed jalaga sõudjad, kalapüügi paadid, ujuvad aiad. Külastame tuntud Nga Pe Chaung’i kloostrit ja kohalikke hõbedaseppasid. Näeme, kuidas valmivad käsitöö sigarid, kuidas ehitatakse paate ja tehakse siidist kudumeid. Hiljem külastame kuulsat Paungdaw Oo Pagoodi. Kell 16.05. väljub lennuk Yangon’i. Transfeer hotelli. Ööbimine Yangon’is.

13.päev, R 27.11. Yangon (H) Pärast hommikusööki jalutuskäik Yangoni kesklinnas. Jalutame koloniaalajastu hõngulises linnaosas. Seejärel külastame kauplusi, müügikohti. Võimalus teha veel viimased ostud. Pärastlõunal viiakse meid Yangon’i lennujaama ja algab tagasitee läbi Bankgkoki ja Helsingi koju.

14.päev, L 28.11. Tallinn. Saabumine Tallinna kell 12.25

MAKSUMUS JA TASUMINE:
eisi maksumus 3199-3397 EUR. Kõik hinnas reis! Reisi pikkus 14 päeva. Esimene sissemakse (500 EUR) peale registreerimist, kinnitab osaleja soovi ja võimaldab broneerida lennupiletid. Tasuda võib osade kaupa, näiteks kuude kaupa või kvartali kaupa või ühekorraga. Viimane makse peab olema laekunud hiljemalt 01.10.2020. NB! Küsi ka soodustuste kohta

Üksinda toas – lisandub 350 € (juhul kui Reisi korraldaja või Reisija ise ei leia endale toakaaslast)!

Reisiliisingut pakub www.liisi.ee, küsi osalist toetust!
Kontakt Malle Allika malle.allika@liisi.ee; 524 8796

Reisitutvustus

Hea Energia Keskuses,

Endla 3, 1. korrus

NB! Kutsu tutvusõhtule sõber kaasa ja saage mõlemad reisisoodustust!