Avastusreis Birma: alati särav ja naeratav Myanmar

Kui Sa oled uudishimulik ja avatud ning soovid leida yin/yangi tasakaalu endas ning armastad mõnusat matkamist, siis on see ideaalne reis just Sulle!

Sisu: Mitmenäoline Myanmar (Birma). Birmale ei ole võimalik anda üht nime või iseloomustavat sõna. Tegemist on riigiga, mis on viimasel aastakümnel väga palju läbi elanud ja mille siirded annavad veel tänaseni tunda. Sellist rahutust ja segadust katab aga tõeliselt kaunis, kuldselt särav ja külalislahkelt naeratav Birma. See maa pakub meile võrratut loodusilu, kauget kultuuri, harrast usku ja sügavat filosoofiat ning vastutasuks soovib saada turistidelt toetust, sest veasus riigis on suur. Kuldselt kiiskav endine pealinn Yangon, kuninglik Mandalay, kaunis Inle järve piirkond jne.  Tule ja osale elamusreisil!

Reisijuhid: Siret Seeder ja Janno Seeder, feng shui eksperdid, koolitajad ja nõustajad. Myanmari poolt kogu reisi kestel saatja ja kohalikud inglise keelt kõnelevad giidid, tõlge eesti keelde. Seeder Konsultatsioonid OÜ on reisettevõte (reg.nr. TRE000646) Oleme korraldanud grupireise alates 2009 aastast.

REISI KAVA:

12 päeva 2020. aasta novembris Myanmaris (20.11.2020.-01.12.2020.) Korraldavad Siret ja Janno Seeder (Seeder Konsultatsioonid OÜ), reisiettevõtja reg nr TRE000646.

Myanmar’i poolt kogu reisi kestel saatja ja kohalikud inglise keelt kõnelevad giidid, tõlge eesti keelde. Majutamine: 3*-4* hotellides; Myanmari-sisene transport (bussid, lennukid), hommiku- ja lõunasöök hinna sees; kõik sissepääsupiletid ja viisa.

1.päev, R 20.11. Ärasõit Tallinnast.

2.päev, L 21.11. Saabumine Yangon’i (L) Saabumine Bago jõe ääres asuvasse Yangon’i Myanmar’i (Birma), transport hotelli, sisse registreerimine, väike puhkus. Pärastlõunal külastame 2500 aastat vana Shwedagon’i pagoodi, mis on kaetud 11 tonni kulla ja 4350 teemandiga, mille kogukaal 1800 karaati. Kaunistuses on kasutatud veel rubiini, safiiri, topaasi, samaragdi. Pagoodi kaheksanurkset põhjapinda ümbritsevad 64 stuupat. Shwedagoni oli koduks kahele Eestist pärit mungale Karl Tõnissonile (vend Vahindra, 1883-1962) ja Friedrich Lustigile (vend Ananda, 1912-1989). Külastame neile püstitatud pagoodi. Õhtul aga naudime vaatemängulist päikeseloojangut Shwedagonis. Ööbimine Yangoon’is.

3.päev, P 22.11. Twante bussiekskursioon (H,L) Pärast hoommikusööki sõit linnast välja Twantesse (46 km, 1,5 h). Naudime maaelu, külastame kohalikku turgu ja tutvume keraamikatööstusega ning vaibakudumisega. Külastame Shwe Sandaw’i pagoodi. Sõidame tagasi hotelli. Ööbimine Yangoonis.

4.päev, E 23.11. Lend Bagan’isse (H,L) Pärast hommikusööki lend Bagan’isse. Lennujaamast suundume Nyaung Oo turule, külastame ka Shwezigon’i Pagoodi ja Wetkyi-in Gubyaukkyi Templit. Peale hotelli sisseregistreerumist ja lõunat tutvume kohaliku käsitööga lakitööstuses, mille traditsioon pärineb 12-13. sajandist. Külastame Manuha Templit, kus asuvad hiiglaslikud Buda kujud. Hiiglaslike kivigraveeringutega Nanpaya tempel, arhitektuuri meistriteos Ananda tempel ning kauni päikeseloojanguga Shwesandaw pagood. Ööbimine Bagan’is.

5.päev, T 24.11. Bagan–Salay–Popa–Bagan (buss) (H,L) Peale hommikusööki sõit Salay’sse, teel lühike peatus, et tutvuda kohalike põllumeeste eluga, veini, melassi ja õli valmistamisega. Salay’s külastame Yoke Son’i puidust kloostrit. Lühike jalutuskäik läbi vana kloostri varemete, kus lakitehnikas Buda kujutised. Päeva kõrghetk on 1518 m kõrgusel „hingede kodus“ Popa mäel, mis on olnud palverännakute meka juba 700 aastat. Tegemist on kustunud vulkaaniga, mille tipus asub klooster koos pühade stuupadega. Mäe tippu viib 777-astmeline tee. Tagasiteel Bagan’isse teeme peatusi, et tutvuda kohaliku eluga. Ööbimine Bagan’is.

6.päev, K 25.11. Bagan – Mandalay (buss) (H,L) Peale hommikusööki sõit Mandalay’sse (~5 h). Lõuna tee peal restoranis. Ööbimine Mandalay’s. Tegemist on iidse pealinnaga. Oma nime on ta saanud 236 meetri kõrguse Mandalay mäe ja selle jalamil asuva kuningapalee järgi.

7.päev, N 26.11. Mandalay (H,L) Peale hommikusööki külastame kuulsat Mahamuni ehk Suure Targa pagoodi ja tutvume kohaliku käsitöö erinevate liikidega, pronksskulptuuridega, kuldamistööga ja marmorgraveeringutega. Pärastlõunal imetleme imeilusaid nikerdusi Kuldse Palee ehk Shwenandaw’i kloostris ja maailma suurimaks raamatuks (729 raidtekstiga stuupat) nimetatavat Kuthodaw’i pagoodi. Päeva lõpetame Mandalay mäel nautides päikeseloojangu värvidemängu. Ööbimine Mandalay ś.

8.päev, R 27.11. Vaba päev Mandalay’s (H) Hommikusöök hotellis ja siis vaba aeg. Ööbimine Mandalay’s.

9.päev, L 28.11. Heho – Inle (H,L) Peale hommikusööki lend Heho’sse. Heho’st sõit Nyaung Shwe’sse, kus asub Inle järv. Suundume paadiga hotelli ja check-in. Paadiekskursioon Inle järvel, unikaalsed jalaga sõudjad, kalapüügi paadid, ujuvad aiad. Külastame tuntud Nga Pe Chaung’i kloostrit ja kohalikke hõbedaseppasid. Näeme, kuidas valmivad käsitöö sigarid, kuidas ehitatakse paate ja tehakse siidist kudumeid. Hiljem külastame kuulsat Paungdaw Oo Pagoodi. Tagasiteel hotelli naudime kohalikku külaelu. Ööbimine Inle’s.

10.päev, P 29.11. Inle (H,L) Peale hommikusööki sõit Indein’i külla, mida nimetatakse Inle järve varjatud aardeks, kus asub Shwe Indaing Pagoodide kompleks. Teel naudime vaateid, puuviljaaedu, vesipühvleid põldudel, näeme munkasid ja nunnasid. Peale lõunat sõidame ratastega kuumavee allikate külla. Ööbimine Inle’s.

11.päev, E 30.11. Inle – Heho – Yangon (H,L) Peale hommikusööki sõidame Heho’sse ja lendame sealt Yangon’i. Linnaekskursiooni käigus tutvume Gab Aye pagoodi, Mahapasana koopa, Sule pagoodi, Linna Halli, Kohtuhoone ja paljude koloniaalehitistega, külastame Maha Bandoola parki, kus asub Iseseisvusmonument. Käime Bogyoke Marketis, et teha sisseoste. Õhtul külastame Botataungi Pagoodi, kus säilitatakse Buda juuksekarva.

12.päev, T 01.12. Tagasilend koju. 

MAKSUMUS JA TASUMINE:

eisi maksumus 3058-3219 EUR. Kõik hinnas reis! Reisi pikkus 12 päeva. Esimene sissemakse (500 EUR) peale registreerimist, kinnitab osaleja soovi ja võimaldab broneerida lennupiletid. Tasuda võib osade kaupa, näiteks kuude kaupa või kvartali kaupa või ühekorraga. Viimane makse peab olema laekunud hiljemalt 50 päeva enne reisi (01.10.2020.) NB! Küsi ka soodustuste kohta!

Reisi korraldab Seeder Konsultatsioonid OÜ reg nr 10923102, arve nr. EE512200221021709091 Swedbank

Üksinda toas – lisandub 350 € (juhul kui Reisi korraldaja või Reisija ise ei leia endale toakaaslast)!

Reisiliisingut pakub www.liisi.ee, küsi osalist toetust!
Kontakt Malle Allika malle.allika@liisi.ee; 524 8796

Reisitutvustus

Hea Energia Keskuses,

Endla 3, 1. korrus

NB! Kutsu tutvusõhtule sõber kaasa ja saage mõlemad reisisoodustust!