Siret Seeder ja Janno Seeder – feng shui eksperdid, koolitajad ja nõustajad. Gruusia poolt kogu reisi kestel saatja ja kohalikud vene keelt kõnelevad giidid, tõlge eesti keelde. Seeder Konsultatsioonid OÜ on reisettevõte (reg.nr. TRE000646) Oleme korraldanud grupireise alates 2009 aastast.
REISI KAVA:

8 päeva 2020. aasta septembris Gruusias (18.09.2020.-25.09.2020.)

1. päev R 18.09.20 Ärasõit Tallinnast, Kogunemine lennujaamas kl.19.15

2. päev L 19.09.20. Saabumine Gruusia pealinna Tbilisisse, Check-in ja hommikusöök ning puhkus. Peale lõunat toimub linnaekskursioon Gruusia pealinnas Tbilisises.

Külastame erinevate uskude pühakodasid. Kuuleme legendi linna rajamisest, naudime vapustavaid linnavaateid ja jalutame Tbilisi kuninglikes sügisvärvilistes aedades. Külastame ka Tbilisi kuulsat saunade, täpsemalt väävlisaunade kvartalit. Õhtul rahvuslik show-programm. Ööbimine Tbilisis.

3. päev P 20.09.20. Põnev ja vaheldusrikas päev. Pärast hommikusööki külastame Mhtsetha linna, mis asub Tbilisist umbes 20 km põhjas Kura jõe ääres. Mtshetha on üks Gruusia vanimaid linnu, olles Gruusia pealinn 3.saj.eKr kuni 5.saj-ni. Siin võeti 317. a vastu ristiusk. Külastame keskaegset kloostrikompleksi Shio-Mgvime (tõlkes “Shio koobas”). Klooster on nime saanud erakliku munga Shio järgi. 6. saj lõpuks asustas seda 2000 munka. Sellest kloostrist sai elujõuline kultuuriliste ja usuliste tegevuste keskus. Teel olles külastame Gori linna. Gori on olnud keskajal olulise tähtsusega, sest ühendas ida ja lääne Gruusiat, kaasajal kutsutakse Gorit ka moepealinnaks. Goris on sündinud Jossif Stalin. Tutvume ka Gruusia õigeusu katedraaliga Samtavisi (11.saj). Pärastlõunal sõidame läbi Uplistsikhe (“meistri kindlus”) iidsest koobaslinnast, mis on üks esimesi linnu Gruusias. Uplistsikhe on nikerdatud kivisse, mis asub Gori linnast 12 km ida pool Kura jõe vasakul kaldal. Linn tekkis II lõpus – esimese aastatuhande alguses eKr. Linn, mis on üle elanud mitu tõusu ja mõõna ja mis hüljati XIX saj lõpuks ning on Gruusia kultuuri üks olulisemaid mälestusmärke. Ööbimine Tbilisis.

4. päev E 21.09.20. Päev vapustavas looduses, mägedes. Terve päeva kestev väljasõit Ananuri-Gudauri-Kazbegi piirkonda. Teel olles ületame kõrgeid mäeahelikke, liigume mõõda Gruusia sõjateed, teeme pildistamispeatusi kõrgetel vaateplatvormidel. Kõrgeim tipp 2600 m üle merepinna. Päeva teise poole külastame Stephantsminda linnakest. Oma nime sai see koht õigeusu munga Stephani järgi. Stepantsiminda on tuntud oma maalilise asukoha poolest ning on Kaukaasia mägedes käivate matkajate ja mägironijate keskus. Omaette vaatamisväärsus on linnast väljas asuv Gergeti püha kolmainu kirik, samuti Kazbegi mägi ise ning Kazbegi looduskaitseala alpi niitude ja metsadega. Umbes 12 km kaugusele jääb Venemaa ja Gruusia piiripunkt “Larsi”. Samuti külastame sel päeval suurte sõdade ristteele jäänud Ananuri kindluslossi (13.saj). Ööbimine Tbilisis.

5. päev T 22.09.20. Jätkub reis Kahhetiasse, ületame imeilusa Gomborsky mäeaheliku (1700 m üle merepinna). Kahheetia on veinipiirkonna süda, täis rikkalikku ajalugu: suurepärane Alaverdi katedraal (11.saj), Shuamta klooster (7 saj), Gremi kirik (16.saj) jne. Gremi oli 16. ja 17. saj Kahheetia kuningriigi pealinn, kuid pärast pärslaste korduvaid laastamisi muutis pealinn oma asukohta ja täna on Kahheetia veinipiirkonna keskus Telavi. Külastame kuninglikku tsitadelli Gremis. Õhtuks jõuame aga armastuse linna – Sighnaghi. Siin on võimalik jalutada imearmsatel linnatänavatel, imetleda kauneid ehitisi. Linn on täis torne ja punaseid, kirglikke katuseid ning linnast avaneb vaade suursugusesse Alazani orgu. Miks armastuse linn? Põhjuseid on palju. Siin linnas saab ööpäevaringselt abielluda. Siin linnas kinkis Gruusia armastatud kunstnik Niko Pirosmani oma kallimale miljon roosi. Ööbimine Sighnaghis.

6. päev K 23.09.20. Viinamarjade ja veinide päev. Kuna me külastame Gruusiat septembris, siis same kogeda viinamarjde korjamise aja õhustikku. Külastame veinikeldreid, degusteerime põnevaid veinisorte. Täna külastame juba 4 sajandit veinilinnaks nimetatud Kvareli’t. See linn on tuntud oma poolmagusa punase sordi Kindzmarauli veini poolest. Teine oluline nautimisväärsus on mäetipus asuv Nekresi kloostrikompleks. Nekresi juured ulatuvad antiikaega ja ta asub kuulsal Ibeeria maaalal. Ööbimine Kvarelis.

7. päev N 24.09.20. Päeva alustame külastusega Gruusia idaosa õigeusu Alaverdi kloostrisse. Asudes maailma vanima veinipiirkonna südames, teevad mungad siin ka oma veini. Veini, mis „ravib hinge ja ihu, annab jõudu öelda tänu Loojale“. Gruusia romantismi rajaja prints Alexander Chavchavadze muutis oma isalt päritud Tsinandali küla mõisa riigi kultuuriliseks ja intellektuaalseks keskuseks – staatuse, mida see tänaseni säilitab. Just Tsinandali veinitehas villis veini Gruusias esmakordselt. Al. Chavchavadze vintage-veinide kollektsioon koosneb enam kui 15 000 pudelist, millest vanim on dateeritud 1814. aastal. Õhtusöök toimub Gruusia ühes vanimas veinimeistrite külas Velistsihe. Ööbimine Tbilisis.

8.päev R 25.09.20. Tbilisi-Tallinn. Koju jõuame kl.8.25

MAKSUMUS JA TASUMINE:
Reisi maksumus 1349-1499 EUR. Kõik hinnas reis! Reisi pikkus 8 päeva. Esimene sissemakse (500 EUR) peale registreerimist, kinnitab osaleja soovi ja võimaldab broneerida lennupiletid. Hilisema reisist loobumise puhul seda summat ei tagastata. Tasuda võib osade kaupa, või ühe maksena. Viimane makse peab olema laekunud hiljemalt 1 kuu enne reisi (18.08.2020.)

NB! Reisihind võib muutuda seoses valuutakursi muutusega. NB! Reis sisaldab kõiki kulutusi v.a. isiklikud ostud! NB! Küsi ka soodustuste kohta!

Üksinda toas, lisandub 150.- (juhul kui Reisi korraldaja või Reisija ise ei leia toakaaslast)!

Seeder Konsultatsioonid OÜ reg nr.10923102, arve EE512200221021709091 Swedbank;

Reisilaen: https://www.holmbank.ee/laenud/liisireisilaen/

Teenusepakkujaks on Holm Bank AS. Iga laen on finantskohustus. Kaalu oma otsust hoolikalt tutvu laenulepingu tingimustega ja vajadusel pea nõu asjatundjaga. Krediidi kulukuse määr on 33,85 % järgmistel näidistingimustel: laenu summa 2000, lepingu periood 36 kuud, fikseeritud intressimäär 15,9 % laenusummalt aastas, maksete kogusumma 3000,74 ja tagasimaksete summa 3000,74.

Küsi osalist toetust!

Reisitutvustus

Hea Energia Keskuses,

 

Endla 3, 1. korrus

NB! Kutsu tutvusõhtule sõber kaasa ja saage mõlemad reisisoodustust!