NB! Väljamüüdud!

Avastamas templirüütlite ja veini maad.

Gruusia on rõõmus, päikeseline, hämmastava kultuuri, põnevate atraktsioonide ja taskukohaste hindadega maa. See riik on kõikjal maailmas tuntud oma külalislahkuse, hea veini ja unikaalse köögi poolest. Kaunis loodus, värvide küllus, sinine taevas, soe ja puhas Must meri on vaid mõned märksõnad, mis reisijaid köidavad. Meie avatusreis viib meid ajaloolistesse paikadesse, jutustab meile müstilisi lugusid kohalikest ning legende võitudest ja võitjatest.

Templirüütlite ordu oli usulis-sõjaline rüütliordu, mis faktiliselt eksisteeris 1118. aastast kuni 1307. aastani. Templirüütlid oli alati ümbritsetud salapärasuslooriga. Liikusid kuulujutud üleni valgesse rõivastatud rüütlitest, keda argipäeval avalikkuses haruharva nägi. Ent mis toimus templirüütlite kindluste müüride taga? Ja kust pärines nende üldtuntud rikkus? Kes olid ja mida tegid templirüütlid?

Meie avastusreisil Gruusias liigume 200 templirüütli ajaloolist teed/Teed mööda. Külastame templirüütlite legendidega seotud kohti, kuuleme ja tajume põnevaid, lausa maagilisi lugusid – see viib meid rändama.

Siret Seeder ja Janno Seeder – feng shui eksperdid, koolitajad ja nõustajad. Gruusia poolt kogu reisi kestel saatja ja kohalikud vene keelt kõnelevad giidid, tõlge eesti keelde. Seeder Konsultatsioonid OÜ on reisettevõte (reg.nr. TRE000646) Oleme korraldanud grupireise alates 2009 aastast.

REISI KAVA:

8 päeva 2019. aasta mais Gruusias (10.05.2019.-17.05.2019.)

1. päev R 10.05.19. Ärasõit Tallinnast, Kogunemine lennujaamas kl.19.00

2. päev L 11.05.19. Saabumine Gruusia pealinna Tbilisisse, kust sõidame kohe edasi Kutaisi.
Check-in ja hommikusöök ning puhkus. Peale lõunat toimub linnaekskursioon. Külastame ka parlamendihoonet, Gelati ja Motsameta kloostreid, Begrati katedraali, Gruusia kuningate elupaika – Geguti paleed. Õhtusööki naudime grusiinide tantsu ja polüfoonilise laulu saatel, mis haarab meid kaasa Gruusia põnevasse kultuuri ja traditsioonide maailma.

3. päev P 12.05.19. Pärast hommikusööki sõidame Okace kanjonisse – vaatame kanjoni sügavusse ülevalt alla. Läbime 780 m teekonna kanjoni serval mööda rippsildasid ja -rõdusid. Pärastlõunal külastame Prometheusi koobast – mis on Gruusia suurim. Koopa külastus võimaldab osa saada allmaailma salapärasest elust. Naudime koopa laes rippuvaid tilkekivide kauneid skulptuure (stalaktiidid ja stalagmiidid), meie teele jäävad ka maa-alused jõed, kosed ja isegi järv.

4. päev E 13.05.19. Pärast hommikusööki sõidame Gruusia lõunaosas asuvasse ajaloolisesse Samtskhe provintsi. Teekonnal läbime Gruusia lääne- ja idaosa ühendava Rikoti tunneli ja peatume Ubisi keskaegses kloostris ning oma mineraalvee poolest kuulsas Borjomis. Õhtuks jõuame UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvasse Vardzia linna.

5. päev T 14.05.19. Pärast hommikusööki külastame rahvuslikku kultuurimälestist Vardzia koobaslinna, millel on 13 korrust ning see ulatub kuni 50 m sügavusele maa alla. Selle keskmes asub tempel, mille seintele on säilinud mitmete valitsejate poolt jäädvustatud vanad freskod. Kahjuks on see põnev koht saanud 13. sajandil maavärinas tugevalt kannatada. Külastame ka Saro linna.

6. päev K 15.05.19. Pärast hommikusööki külastame unikaalse termilise mineraalvee poolest tuntud Tskhaltubo piirkonda. Soovi korral on võimalik nautida mineraalveevanni, hüdromassaaži. Külastame ka Katskhi ja Mgvimevi kloostreid. Õhtuks jõuame Tbilisisse.

7. päev N 16.05.19. Pärast hommikusööki toimub linnaekskursioon Tbilisises. Külastame erinevate uskude pühakodasid. Kuuleme legendi linna rajamisest, naudime vaateplatvormidelt vapustavaid linnavaateid ja jalutame keskaegse linna tänavatel. Külastame ka linna vanimat hoonet – 6. sajandist pärit Anchiskhani kirikut ja moodsat Rahu Silda.

8. päev R 17.05.19. Tbilisi-Tallinn. Koju jõuame kl.8.25

MAKSUMUS JA TASUMINE:

NB! Väljamüüdud!

Reisi maksumus 1449-1525 EUR. Reisi pikkus 8 päeva. Esimene sissemakse 500€, tasumine kinnitab osalemise soovi ja võimaldab broneerida lennupiletid. Hilisema reisist loobumise puhul seda summat ei tagastata. Tasuda võib osade kaupa või ühe maksena. Viimane makse peab olema laekunud 1 kuu enne reisi (10.04.19.) NB! Reisihind võib muutuda seoses valuutakursi muutusega. NB! Reis sisaldab kõiki kulutusi v.a. isiklikud ostud! NB! Küsi soodustuste kohta! Üksinda toas – lisandub 150.- (juhul kui Reisi korraldaja või Reisija ise ei leia endale toakaaslast)!

Reisiliisingut pakub www.liisi.ee, küsi osalist toetust!
Kontakt Malle Allika malle.allika@liisi.ee; 524 8796

Reisitutvustus

Hea Energia Keskuses,

Endla 3, 1. korrus

NB! Kutsu tutvusõhtule sõber kaasa ja saage mõlemad reisisoodustust!