Avastades INDO-HIINAT: LAOS ja PÕHJA-VIETNAM

(Vietiane, Luang Prabang, Hanoi, Ha Long Bay, Sapa, Mu Cang Chai)

20.11 – 02.12.2018

NB! Registreerudes, kuni 31.05., soodushind – 2944€!

Avastureis viib meid Aasia salapärasesse lõunaossa, kus meil on võimalus kogeda kahe eksootilise maa energiaid. Laos on mõistatuslik ja karismaatiline maailmanurk oma muinasjutulise loodusega – maona roomavate jõgede, mäestike ning lopsakate metsadega. Laose inimesed on südamlikud ning „rikkumata“ mõttemaailmaga.

Reisi teise poole veedame värvikirevas ja vaatamata paljudele sõjakoledustele alati naeratavas, külalislahkes ja heatahtlikkus Vietnamis, kus külastame riigi põhjaosa – salapärast Sapa piirkonda, pealinna Hanoid ning jõudes mere äärde, teeme väikese laevakuriisi Halong Bay lahel.

13 päeva Aasia salapärasa avastamas
Võimalus kogeda kahe eksootilise maa energiaid: Laose muinasjutulist loodust ning külalislahket ja heatahtlikku Vietnami.
See reis on Sulle ideaalne
Kui Soovid avastada Aasia salapära, oled piisavalt uudishimulik ega pelga kerget matkamist, siis on see reis Sulle ideaalne!
Kõik hinnas reisiteenus 
Lennupiletid, transport kohapeal, majutus suurepärase teenindusega kaasaegsetes 4* hotellides, rikkaliku valikuga buffet hommiku- ja lõunasöögid.
Seikluslikku avastamisrõõmu
Reisiprogramm sisaldab ca 30 erinevat atraktsiooni. Kogu programm tõlgitakse eesti keelde ning kogu reisi vältel saadab teid eesti keelt kõnelev giid.

Lisainfo:  Janno Seeder
info@seeder.ee;
+372 50 590 80

Korraldavad Siret ja Janno Seeder (Seeder Konsultatsioonid OÜ), reisiettevõtja reg nr TRE000646. Vietnami poolt kohalikud inglise keelt kõnelevad giidid, tõlge eesti keelde. Majutamine: 4* hotellides; transport (buss, laev, paat, lennuk), hommiku- ja lõunasöök on hinna sees; kõik sissepääsupiletid, 2 etendust ja viisa.

Reisitutvustus

Tallinna Rahvusraamatukogus

NB! Kutsu tutvusõhtule sõber kaasa ja saage mõlemad reisisoodustust!

 

REISIKAVA

13 päeva 2018. aasta novembris-detsembris Laoses ja Põhja-Vietnamis
(20.11.2018.-02.12.2018.)

1. päev T 20.11.18. Ärasõit Tallinnast.
Kogunemine Tallinna Lennujaama kl.08.30

2. päev K 21.11.18. Bangkok-Vientiane
Saabume Bangkok’i hommmikul kl.8.30. Päev Tai pealinnas Bangkok’s – külastame Grand Palace’t, lõuna kohalikus restoranis, Wat Aruni pagood, kanalituur Chao Phraya jõel. Edasilend Bangkok’st Vientiane kl.19.25 (1 h)

3. päev N 22.11.18. Vientiane-Vang Vieng
Pärast hommikusööki külastame pealinna suuremaid vaatamis-väärsusi: vanim tempel Wat Sisaket, kus on tuhanded miniatuursed Buddha kujud. Kuninglikku templit Wat Prakeo’d, kus varem asus kuulus Emerald Buddha pilt ning püha See Luang stuupa’t. Pildistamise peatuse teeme Patuxay monumendi juures, mis on tuntud kui Vientiane Võiduvärav. Külastame Buddha Park’i. Tegemist on 500 aasta vanuse budistliku skulptuuride ja piltide aiaga. Eriliselt põnev on hiiglaslik kivist kõrvits, mille sisemuses on põrgu, maa ja taevas. Seejärel sõidame Vang Viengi (154 km, 3 h) rahuliku väikelinna Nam Song’i jõe kaldal. Teel teeme peatuse, et imetleda Nam Ngum’i järve. Ööbime Vang Vieng’s.

4.päev R 23.11.18. Van Vieng -Luang Prabang
Hommikul külastame Tham Chang’i koopaid ja kohalikku turgu ja seejärel jätkame sõitu Luang Pranbang’i (185 km, 7 tundi). Teel teeme peatusi, et nautida terrasspõldusid. Teekonnal sõidame läbi mägihõimude küladest. Pärast hotelli sissekirjutamist ja värskendust on võimalus tutvuda ööturuga, kus pakutakse kohalikku käsitööd. Ööbimine Luang Prabang’is.

5.päev L 24.11.18. Luang Prabang ja Pak Ou koopad
Hommikul ärkame vara, et saada osa varahommikuti aset leidvast riitusest, kui rahvas paneb ande munkade almusekaussidesse. Tagasiteel hotelli on võimalik hüpata läbi Phousi turult, kus on rikkalik valik kohalikke tooteid. Pärast hommikusööki tutvume kohaliku arhitektuuritraditsiooniga – linna vanima Wat Sene templiga ja Wat Xienghtongi templiga. Pärast seda külastame rahvusmuuseumit Wat Visoun. Pärastlõunal astume jõelaevale, mis viib ülesvoolu teekonnale mööda Mekongi. See annab võimaluse nautida pühaliku rahuga loodust. Hiljem külastame salapäraseid Pak Ou koopaid, millesse on kokku toodud tuhandeid eri suuruses kullatud Buddha-kujusid. Mööda jõge edasi liikudes, teeme peatuse Ban Xanghai külas, kus valmistatakse kuulsat riisiveini. Tagasiteel Luang Prabangi, peatume Ban Xang Khongi külas. Õhtul ronime Phousi mäele, kus saab tutvuda püha stuupaga ja nautida päikeseloojangut ning vaadet kogu linnale ja Mekongi jõele. Ööbime Luang Prabangis.

6.päev P 25.11.18. Luang Prabang – Kuang si kosk – Hanoi
Hommikul sõidame imekauni Kuang si kose juurde, kus saab sumada vees või jalutada mööda metsaradu. Tagasiteel Louangphabangi peatume Ban Phanomi külas, mis on kuulus oma kudumite poolest. Pärastlõunal lendame Hanoisse (Vietnam), kus ka ööbime.

7.päev E 26.11.18. Hanoi
Tutvume Ho Chi Minh kvartali ja mausoleumiga, külastame Kirjanduse Templit (Van Mieu) ehk esimest Vietnami ülikooli. Hanoi on tuntud erinevate kultuuride põimumise poolest. Linnaekskursiooni käigus kaeme gooti stillis katoliku kirikut, Hanoi Ooperimaja. Jalutame linna keskel asuvas vanas elukvartalis ja Hoan Kiem’i järve ääres ning naudime Lääne järve ääres asuvat Tran Quoc Pagoodi. Õhtul naudime veemarionettide show’d (hinna sees). Veemarionettide ajalugu ulatub 11. sajandisse. Sellised etendused olid toredaks vahelduseks raskele tööle, mida tehti üleujutatud riisipõldudel. Tänapäeval toimuvad veenukkude etendused spetsiaalselt valmistatud veelavadel. Uhked puidust valmistatud värviliselt dekoreeritud nukud kaaluvad 15 kg.

8.päev T 27.11.18. Hanoi – Halong – laeva kruiis
Sõit Halong’i linna (170 km) külastame üht suurt vaatamisväärsust: Ha Long’i lahte. Veedame ööpäeva kruiisi-laeval ja naudime unikaalset UNESCO maailmapärandit, kus imekaunist veest kõrguvad rohkem kui 2000 saart, seilame nende saarte vahel. Laevale saabudes ootab meid tervitusjook, hiljem uhke mereandidest lõuna, ööbimine mugavates kajutites. Võimalus päikese käes lesides maagilist loodust nautida. Ööbimine kruiisilaeval.

9.päev K 28.11.18. Halong – Hanoi – Lao Cai
Hommikul hiline hommikusöök, et saaks nautida laeval Halong’i lahe vaateid. Pärast maabumist sadamasse, sõidame Hanoisse ja tagasiteel teeme peatuse Dong Trieu keraamikakülas. Õhtul kl 19.30 stardib öörong Lao Cai’sse (konditsioneeritud ja pehmete koikudega kupeed 4 inimesele).

10.päev N 29.11.18. Lao Cai – Sapa – Cat Cat – Lao Chai – Ta Van
…Varahommikul jõuame Lao Cai’sse. Kohtume kohaliku giidiga ja sõidame Sapa’sse. Ilm on siin mägedes jahedam. 1500 meetri kõrgusel on päevad küll soojad, kuid õhtud jahedad. Sapa linn asutati eelmise sajandi alguses ja muutus kiiresti ideaalseks salakohaks, kus peita end tasandike talumatu soojuse eest. Pärast hommikusööki teeme retke Cat Cat’i külla vähemusrahvuse hmongide juurde, teel naudime Cat Cat’i koske. Jalutame ka Muong Hoa orus ja imetleme suurepärast maastikku. Teekonnal möödume Lao Chai külast (mustade hmongide küla). Matkame riisipõldude ääres, kohtume kohalike elanikega, kes tegelevad oma igapäevast tööde ja toimingutega. Pärastlõunal jõuame Ta Vani küla, mida võib nimetada selle piirkonna kaunimaks, siin kohtume Zay vähemusrahvusega. Õhtut saab nautida rahuliku rütmiga Sapa linna ümbruses. NB! Lisavõimalus külastada kaabliga Phansipang mäe tippu (40 eur).

11.päev R 30.11.18. Sapa – Mu Cang Chai
Hommikul jalutame Sapa värviküllasel ja põneval turul ning seejärel tõuseme Ham Rongi mäele, et näha Phansipang’i mäge, mis on Sapa lõunaosa kõrgeim tipp. Peatume Thac Bac’i Hõbe kose juures. Pärastlõunal lahkume Sapa’st Yen Bai provintsis asuvasse Mu Cang Chai’sse (160 km, 4 tundi). Teekonnal naudime vapustavaid mägede vaateid, väikesi külakesi, igihaljaid riisipõlde ja riisiterasspõlde. Ööbime Mu Cang Chai Eco Lodges’des.

12.päev L 01.12.18. Mu Cang Chai – Hanoi
Pärast hommikusööki väike matk mägiküladesse hmongide ja Tai vähemusrahvaste juurde. Seejärel sõidame Hanoisse, teel läbime Son Tay ja Nghia Lo (300 km, 7 tundi). Teekonnal teeme mitu peatust külakeste uudistamiseks ja fotode tegemiseks. Hanoisse jõuame õhtul.

13.päev P 02.12.18.  Hanoi – Tallinn
Sõidame hommikul lennujaama, et alustada kojulendu.

—————————————

Reisi korraldab:
Seeder Konsultatsioonid OÜ
Registreerimisnumber: 10923102
Arve number. 221021709091, Swedbank

Kontakt:
Janno Seeder
info@seeder.ee
+372 50 590 80

Reisi maksumus 2944-3099 EUR (kõik hinnas!).
Reisi pikkus 13 päeva. Esimene sissemakse 500€.
Tasuda võib osade kaupa või ühe maksena. Viimane makse peab olema laekunud 20.10.18. NB! Reis sisaldab kõiki kulutusi v.a. isiklikud ostud! NB! Küsi soodustuste kohta!
Kööstööpartner on reisiliisingut pakkuv www.liisi.ee

Tutvu reisitingimustega: 
https://seederreisid.ee/kasulikku/reisitingimused/

Uuri järelmaksu võimaluste kohta!

Kontakt Malle Allika:
malle.allika@liisi.ee