VÄLJAMÜÜDUD!

Sisu: Tansaania märgusõna on suur, suurim. Riik tekkis 1964.aastal kahe riigi, Tanganjika ja Sansibari, ühinemisel. Mõlema nime esisilpidest on tulnud ka kaasaegne riiginimetus Tansaania (Tan+San). Siin asuvad Aafrika suurim – Victoria järv ja Aafrika sügavaim –Tanganjika järv ning Aafrika kõrgeim tipp Kilimanjaro.

Tansaania avastamise teekonnal läbime vapustavaid jõeorge, kus võib kohata sadu liike erinevaid loomi ning naudime sillerdavaid järvepindu, kus elab sadu liike veelinde. Pärast 6-päevast safari retke maabume Sansibari saarel, et nautida kohalikke vürtse, liivarandu, säravsinist vett ja põnevat kultuuri – seda kõike on võimalik kogeda ühel põneval reisil.

Reisi kava:

13 päeva 2019. aasta hobusekuul TANSAANIAS (15.06.2019.-27.06.2019.)

Korraldavad Siret ja Janno Seeder (Seeder Konsultatsioonid OÜ), reisiettevõtja reg nr TRE000646. Tansaania poolt kogu reisi kestel saatja ja kohalikud inglise keelt kõnelevad giidid, tõlge eesti keelde. Majutamine: 4* ja 3* hotellides; Sisetransport (bussid, lennuk), hommikusöögid ja enamik lõunasööke on hinna sees.

L 15.06.19.1.päev Start Tallinnast (kl.12.30)

P 16.06.19. 2.päev KILIMANJARO – ARUSHA Saabumine Kilimanjaro lennujaama, transfeer Arushasse (50 km). Päev Arusha linnas, kohanemine Aafrika eluga, marketite külastus. Arusha asub Tansaania põhjaosas, seda peetakse ka safarite pealinnaks, sest siit saavad alguse paljud põnevad retked. Linn on välja ehitatud 20.saj alguses sakslaste poolt koloniaalasustuse pealinnaks. Tänapäeval on tegemist rahvusvahelise diplomaatilise keskusega, kus on ühendatud väga mitmekesine kultuur. Siin elab palju tansaanlaste segaperekondi: kohalikud Bantu, Araabia- Tansaania ja India-Tansaania, lisaks Euroopa ja Ameerika rahvuste esinajad. Arushas elavate inimeste hulgas on nii kristlasi, juute, moslemeid ja hindusid. Majutus Equator Hotel.

E 17.06.19. 3.päev TARANGIERE RAHVUSPARK Pärast hommikusööki sőidame (120 km) Tarangire rahvusparki, kus veedame terve päeva. Tarangires on mitmekesine maastik, vanad Baobabi ehk ahvileivapuud (suurimad puud Aafrikas), Tarangire jõgi, mis lookleb läbi pargi ning meelitab siia hulgaliselt metsloomi: elevante, lõvisid, pühvleid, sebrasid, kaelkirjakuid, antiloope ja erinevaid värvilisi linde. Piknik toimub lõunasöögina pargis, õhtuks jõuame Njake Lodge, kus on õhtusöök ja ööbimine.

T 18.06.19. 4.päev NGORONGORO KRAATER (kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse). Pärast varast hommikusööki sőit Ngorongoro aladele, mis on tegelikult vana vulkaani kraater. Vaade kraateri servalt 600m sügavusele ja 20 km läbimőőduga kraatripőhjale on hingemattev! Kui kusagil maakeral vőiks olla loomade paradiis, siis see on kindlasti seal. Laskumine üle 600 meetri kraatri põhja, hommikupoolik kraatris, järve piirkonnas, kus võib näha flamingosi ja kus avatud savannis lõvid jahivad toitu. Piknik kraatris. Õhtusöök ja ööbimine Njake Lodge.

K 19.06.19. 5.päev MTO WA MBU küla. Mto wa Mbu küla asub all orus ja tõlkes tähendab küla nimi “Mosquito jõgi”. Siin elab üle 18000 tuhande inimese, 120 hõimu. Algupärased piirkonna elanikud on Maasai rahvas. Mto wa Mbu õitseb tänu kolme suurepärase jõe, nimelt Kirurumu jõe, Mahamoudi jõe ja Magadini jõele. Täna külastame banaani kasvatust, maitseme banaani õlu ja veini. Tutvumine riisi kasvatusega. Külastame erineva hõimude kodusid. Vaatame sisse kohalikku kooli. Lõunaks on Aafrika pärane toit. Peale lõunat sõidame Maasai külasse, tutvume selle värvika hõimu eluga ja vaatame nende tantsu. Ööbimine Fanaka lodge.

N 20.06.19. 6.päev LAKE MANYARA RAHVUSPARK Pärast hommikusööki algab sõit Lake Manyara rahvusparki. Suurematest loomadest leiab sealt elevante, gaselle, kaelkirjakuid, jőehobusid, ahve. Akaatsiametsad varjavad rahvuspargi tuntuimaid, kuid raskesti tabatavaid loomi – puudel ronivaid lõvisid, siin elab ka suurim paavianite koloonia. Selles piirkonnas on registreeritud enam kui 400 linnuliiki. Haruldaselt ilus järv kutsub suuri veelinde. Lisaks flamingodele võib siin näha ka pelikane, kormorane ja toonekurgi. Pärast rahvuspargi retke sõidame Arushasse, ööbimine Equator Hotel.

R 21.06.19. 7.päev MATERUNI JUGA Pärast hommikusööki hotellis sõidame Kilimanjaro lähistel asuvasse Materuni külasse, kust algab jalgsimatk Materuni joa äärde, kus naudime looduse ilu ning on võimalus ujuda joa all. Lõunasöök kohaliks stiilis. Pärastlõunat külastame kohviistandust, et maitsta värskelt valminud kohvi. Transfer Moshisse, ööbimine Key’s hotel.

L 22.06.19. 8.päev SANSIBAR/Zanzibar Transfeer Kilimanjaro lennujaama. Lend Zanzibarile. Ööbimine Mbuyuni Beach Village. Sansibar on Tansaania ranniku lähedal India ookeanis paiknevatel saartel asuv Tansaania poolautonoomne piirkond, mis koosneb kahest peasaarest – Unguja’st ja Kemba’st ning väikesaartest. Sansibari üksuses on elanikke enam kui 1,1 miljonit. Sansibari linna ajalooline keskus, mida tuntakse Kivilinnana (ka Mji Mkongwe), kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse. Kivilinna arhitektuur on unikaalne mikstuur suahiili, araabia, pärsia, india ja euroopa kultuurist. Kivilinnas sündis kunagi poplaulja Freddie Mercury. Sansibar teine nimetus on Vürtside saar (Spice Island).

P 23.06.19. – K 26.06.19. 9.-12.päev SANSIBAR Mbuyuni Beach Village, hommikusöök. Lõõgastu Sansibari valge liivaga randadel. Lisavõimalusena saad sukelduda türkiissinise veega India ookeanis vôi teha tutvust UNESCO pärandi Kivilinnaga; külastada kohalikku vürtsifarmi või sultanite paleesid või Portugalis võimu all loodud sadamaid ja aedu. Vaatamist ja nautimist on palju.

N 27.06.19. 13.päev Tagasisõit koju algab kl.04.00, Tallinnas kl.17.20

Maksumus ja tasumine:

VÄLJAMÜÜDUD!

Reisi maksumus 3058-3219 EUR. Kõik hinnas reis! Reisi pikkus 13 päeva. Esimene sissemakse (500 EUR) peale registreerimist, kinnitab osaleja soovi ja võimaldab broneerida lennupiletid. Hilisema reisist loobumise puhul, seda summat ei tagastata. Tasuda võib osade kaupa või ühe maksena. Viimane makse peab olema laekunud hiljemalt 50 päeva enne reisi (26.04.2019.) NB! Reisihind võib muutuda seoses valuutakursi muutusega. NB! Küsi ka soodustuste kohta! Üksinda toas, lisandub 300.- (juhul kui Reisi korraldaja või Reisija ise ei leia toakaaslast)!

Seeder Konsultatsioonid OÜ reg nr.10923102, arve EE512200221021709091 Swedbank;

REISITUTVUSTUS

Hea Energia Keskuses,

Endla 3, I korrus

NB! Kutsu tutvusõhtule sõber kaasa ja saage mõlemad reisisoodustust!