Taishan keisrite mägi
16. aug. 2017
8 sammu hästiõnnestuva reisi poole…
4. dets. 2017

Kuidas reisida, kui kogu reisiraha pole kohe välja käia?

„Ma hoian näppu reisi tellimisnupul juba viimased 7 aastat, aga ikka veel ei ole piisavalt raha koos…“; „Oh, mu süda tilgub verd, aga mul ei ole võimalik reisida, sest ma ei kogu sellist summat mitte kunagi kokku.“; „Ma tahan väga reisida, kuid ma ei saa seda endale lubada.“

Ja sellises mõttes ja tundes, kuid erinevas sõnastus vastuseid võib kuulda päris tihti. On selline tore ütlus: kui õpilane on valmis, siis on õpetaja kohal. Seega kas oled valmis reisima? Kas tõepoolest soovid reisida või lihtsalt räägid, et soovid? Kui Sul tekib südamesoov reisida, siis on ka erinevad lahendused olemas – tuleb neid vaid märgata ja abi vastu võtta. Siinkohal ei kirjuta kahtlastest imedest, vaid ühest inimeste poolt väljamõeldud paljukasutatud finantsvõimalusest, mida reiside puhul kasutatakse harva.

Auto, külmkapi, televiisori puhul ei hirmuta meid mõiste liising, kuid miks reisimise puhul? Seda enam, et hakates reisiliisingut ehk järelmaksu tasuma pool aastat enne reisi toimumisaega, on sul enamus summast juba enne reisi lõppu makstud. Võib olla takistab reisiliisingut võtta teadmine, et reisida saab ainult see inimene, kel midagi „üle jääb“. Põhjusi nii alateadlikke kui teadlikke võib olla mitmeid ning siinkohal palusin abi oma reisikaaslastelt, kes olid otsustanud liisingu kasuks ja küsisin – miks nad seda tegid.

Kati lugu. Kui me esimest korda teie kodulehel Hiina reisi nägin, teadsin kohe et sellele reisile tahan minna ning hakkasin ka kohe raha korjama. Kuid nagu alati, kui tekib ülejääk, siis küsitakse see kohe mujalt tagasi. Nii jäigi esimesed kaks reisi mulle vaid unistuseks ja lõpuks võtsin vastu otsuse, et reis tuleb enne ära teha kui uued takistused peale tulevad. Seetõttu võtsin oma julguse kokku ja küsisin liisingufirmalt esialgu nõu, hiljem võtsin liisingupakkumise ning seejärel tegin lepingu. Seekord aitas liisingufirma mul raha korjata ja enne reisi algust oli mul enamus reisist juba tasutud.

Maie lugu. Reisiraha ühe reisija jaoks oli mul olemas, kuid soovisin uut kogemust jagada koos abikaasaga ning 2 reisija tarvis raha ei jätkunud. Pärast mõningast arutelu ja mehe „ära rääkimist“ võtsime ühendust liisingufirmaga ja vormistasime lepingu. Täna võin öelda, et mul on tõeliselt heameel, et me mehega koos selle teekonna ette võtsime. Veelgi toredam on see, et suutsin „murda müüdi“ – grupireisid on ahistavad ja igavad.

Mardi lugu. Reisipakkumise Hiina avastasin juhuslikult ja kui selgus, et see toimub minu jaoks ainusobival ajal, siis tuli otsus kergesti. Kahjuks polnud selleks hetkeks vaba raha piisavalt ka kui on hoog on sees, siis tuleb tegutseda. Liisingufirmalt sain pakkumise, mis mulle sobis ja nii see reis sündiski. Kahetsenud oma otsust pole kordagi. Reis oli tõeliselt silmiavardav ja täiuslik investeering iseendasse. Olen tänulik selle võimaluse eest! Kui arvatakse et liising „nöörib“, siis arvan, et see oli minu kooliraha, mis pani proovile minu soovi – kui väga ma sellele reisile minna tahan. Me hoolime oma autost, tehnikast, kodust, aga iseendast? Seekordne liising oli täielikult minu enda jaoks.

„Lahke südamega inimene armastab reisida…,“ ütleb hiina vanasõna. Reisimine on osa sellest, kuidas sa kujundad arusaamu iseendast ja maailmast enda ümber. Reisimine on parim viis õppida, olles avatud ja uudishimulik. Reis see on kulgeja teekond iseendasse, mille käigus toimub olemasolevate teadmiste äratundmine ja kinnitamine, millega omakorda kaasneb senikasutamata potentsiaali kasutusele võtmine. Ja viimasega kaasneb tõeline rahulolu iseendast. Seda kõike oleme meie ja reisikaaslased oma Hiina avastamise reisidel üha uuesti ja uuesti kogenud. Lause: „Ma tahan väga reisida, kuid ei saa seda endale lubada,“ viitab sellele, et sa ei ole veel valmis iseennast väärtustama!

Kui sa tead, et soovid reisida, et soovid avstada maailma ja iseenast, siis ära jää ootama, vaid kontakteeru resikorraldajaga või reisiliisingupakkujaga ja uuri missugust abi nemad saavad sulle sel teel pakkuda. Kohtumiseni järgmisel avastusreisil!

 

Reisimuljed

See oli minu esimene nii pikk ja kauge reis ja ootused olid muidugi suured ning veelgi suuremalt said need täidetud. Tänud põneva reisikava, rohke liikumise, huumori, lugude jagamise ja igati toreda reisiseltskonna kokku saamise eest! Jõudu ja jaksu edasisteks tegudeks ja järgnevateks reisideks!!!“(Lea)

Tänan imeilusa reisi eest, kogesin ja talletasin kaugelt rohkem kui lootsin ja kui võrdlen oma reisimuljeid mõnede tuttavatega (ikka Hiinast), siis mõistan, et mul vedas lausa imeliselt. Kohtumiseni järgmisel reisil“ (Meeli)

„Mina ütlen veelkord ja mitte meelitades – õige mõte oli minna avastama Hiinat teiega!!!! Ja reisiseltskond oli tõesti super! “ (Marika)

 

Tule reiside tutvustusõhtule – Sinu unistus saab teoks! http://seederreisid.ee/reisitutvustusohtu/