Hiina reis: “Lääne Rahust Põhja Pealinna”

12.10 – 23.10.2018

Sisu: Moodsa ja kiire arenguga Hiinat võib tundma õppida ka ainult suurlinnade kaudu. Kuid tõeline Hiina algab, pärast väravate sulgumist, looduses ja külades. Seda reisi alustame iidsest siidipealinnast Xian’st, kuid teekonnal Põhja Pealinna Beijing’i tutvume imekauni Lillemäega – Huashan’ga, iidse pealinna Luoyang’i, ületame Yi jõe, naudime Longmeni koopaid ja tajume kõiksuse suurust Bai Ma Si templis. Viibime päeva kung fu pealinnas Shaolinis, uurisme kus asub Tallinn Hiinas ning naudime reisi lõppu Hiina viimases, juba 600 aasta vanuses, pealinnas Beijing’is.

Kui Sa oled uudishimulik ja avatud ning soovid leida yin/yangi tasakaalu endas ning armastad mõnusat matkamist, siis on see just Sulle ideaalne reis!

12 päeva tõelist Hiina kultuuri ja traditsioone
Tutvume Hiina vanima ja keskmise ajalooga, tõuseme pühadele mägedele, külastame etendusi

See reis on Sulle ideaalne
Kui Sa oled uudishimulik ja avatud ning soovid leida yin/yangi tasakaalu endas ning armastad mõnusat matkamist, siis on see reis Sulle ideaalne!

Kõik hinnas reisiteenus 
Lennupiletid, viisa, reisikindlustus, transport kohapeal, majutus suurepärase teenindusega kaasaegsetes 4* hotellides, rikkaliku valikuga buffet hommiku- ja lõunasöögid.

Seikluslikku avastamisrõõmu
Reisiprogramm sisaldab ca 30 erinevat atraktsiooni. Kogu programm tõlgitakse eesti keelde ning kogu reisi vältel saadab teid eesti keelt kõnelev giid.

Lisainfo:  Janno Seeder
info@seeder.ee;
+372 50 590 80

Reisijuhid: Siret Seeder ja Janno Seeder – feng shui eksperdid, koolitajad ja nõustajad. Hiina poolt kogu reisi kestel saatja ja kohalikud inglise keelt kõnelevad giidid, tõlge eesti keelde. Seeder Konsultatsioonid OÜ on reisiettevõte (reg.nr. TRE000646). Korraldanud grupireise Hiinasse alates 2009 aastast.

Reisitutvustus

Tallinna Rahvusraamatukogus

NB! Kutsu tutvusõhtule sõber kaasa ja saage mõlemad reisisoodustust!

REISIKAVA

12 päeva 2018. aasta oktoobris Hiinas (12.10-23.10.2018.)

1. päev R 12.10.18. Ärasõit Tallinnast.

2. päev L 13.10.18. Xian,  (L). Xi’an on Hiina muistne pealinn alates 12. sajandist e.m.a. Siit on Hiinat valitsenud kokku enam kui 1500 aasta vältel 11 dünastia keisrid. Pärast lõunat jalutame Xi’ani Mingi dünastia ajal ehitatud linnamüüril. Vaba õhtu.

3. päev P 14.10.18. Xian – Terrakota sõdurid,  (H, L). Külastame kuulsa imperaator Qin Shi Huangi hauakambrit, mida valvavad 7000 elusuuruses terrakotasõdalast koos kaarikute ja hobustega. Pärastlõuna on meil elamuste päralt: linna jõudes külastame värvikrevat moslemite turgu ning hiljem Tangi dünastia (600-900 maj) teatrietendust.

4.päev E 15.10.18. Xian – Hua Yin,  (H, L). Hommikul jalutame võrratus Tangi paradiisis – kunsti j kultuurilinnaosa, mis imteerib Tangi dünastiahiigelaega, pärast lõunat sõidame Hua Yin väikelinna, vaba õhtu.

5.päev T 16.10.18. Huashan (Lillemägi) – Luoyang, (H, L). Hommikul viib tee HuaShani mäele. Läänekaare püha mägi on kuulus oma järsu tõusu ja põnevate matkaradadega, mida Hiinas peetakse üheks kaunimaks taevateeks. Matkame ja naudime loodust ning pärastlõunal sõidame kiirrongiga iidsesse pealinna Luoyang’i.

6.päev K 17.10.18. Luoyang – Dengfeng (Shaolin), (H, L). Sõidame hiina kung fu sünnipaika – Shaolini templisse, mida sealhulgas peetakse budistliku Chan Zen sekti hälliks Hiinas. Tempel asetseb ShongShani mäel. Keskmine püha mägi (1491 m merepinnast) on kuulus oma 72 templiga 72 nõlval. Külastame pagoodide metsa, templeid, uurime kus asub Tallinn ja õhtuks sõidame Luoyangi tagasi.

7.päev N 18.10.18. Longmen koopad – Bai Ma Si tempel,  (H, L).  Ennelõunal külastame linnast 12 km väljas Yi jõe kaldakaljudesse raiutud kuulsat 5.-7. saj rajatud Longmeni budistlike koobastemplite kompleksi, kus on kokku 2345 koobast ja nišši, u 2800 raidkirja, 43 pagoodi ja u 100000 kuju ja bareljeefi. Pärastlõunal külastame Hiina vanimat 2000 aasta vanust Valge Hobuse budistlikku templit ning seejärel sõidame kiirrongiga Beijingi.

8.päev R 19.10.18. Beijing – Keelatud Linn, Laama Tempel, (H, L). Ennelõunal külastame Beijingi kuulsat keskväljakut – Taevase Rahu väravate (Tiananmen) väljakut ja 15. sajandil ehitatud ligi 500 aastat Hiina keisrite peakorteriks olnud Keelatud Linna ja maalilist Jingshani parki. Pärastlõunal osaleme teetseremoonial ja külastame Laama templit (Yonghegong), mis on tiibeti budismi keskus Beijingis. Laama templis asub 26 m kõrgune ühest sandlipuutüvest välja raiutud Buddha kuju. NB! On võimalus külastada akrobaatika show’d.

9.päev L 20.10.18. Beijing – Taeva Tempel, Suvepalee, (H, L).  Külastame Taeva templit, kus keisrid pidasid iga-aastast viljasaagiriitust. On parim koht, kus võib näha tuhandeid kohalikke inimesi tegelemas vabas õhus meelepärasega: Taijii, tantsimise, laulmise ja muuga. Taijii meistri käe all on meil hea võimalus harjutada iidset idamaist balletti ka ise. Siiditööstuse külastamine. Peale lõunasööki teeme jalutuskäigu imekaunis Suvepalee pargikompleksis (Yiheyuan), keiserlikes parkides maalilise Kunmingi järve kallastel. Pärlitehase külastus.

10.päev P 21.10.18. Beijing – Hiina müür, (H, L) Suure müüri külastamine Beijingist u 60 km põhjas. Pärastlõunal jalutame pealinna kuulsat WangFuJing’i jalakäijate tänavat.

11.päev E 22.10.18. Beijing, (H, Õ). Ennelõunal külastame taasloodud ajaloolist linnaosa Qian men street’i, külastame UNESCO kaitse all olevat Hutong’e (vanalinna). Pärastlõunal lihvime oma ostu- ja müügioskusi marketis ning lõpuõhtu.

12.päev P 23.10.15. Beijing – Vantaa (Soome) – Tallinn, (H) Hommikul hotellist väljaregistreerimine ja sõit lennujaama, et asuda lennukile kojusõiduks. Saabume Tallinna õhtul.

—————————————

Reisi korraldab:
Seeder Konsultatsioonid OÜ
Registreerimisnumber: 10923102
Arve number. 221021709091, Swedbank

Kontakt:
Janno Seeder
info@seeder.ee
+372 50 590 80

Reisi maksumus 2497-2629 EUR. Reisi pikkus 12 päeva. Esimene sissemakse 500€, tasumine kinnitab osalemise soovi ja võimaldab broneerida lennupiletid. Hilisema reisist loobumise puhul seda summat ei tagastata. Tasuda võib osade kaupa või ühe maksena. Viimane makse peab olema laekunud 1 kuu enne reisi (12.09.18.) NB! Reisihind võib muutuda seoses valuutakursi muutusega. NB! Reis sisaldab kõiki kulutusi v.a. isiklikud ostud! NB! Küsi soodustuste kohta! Üksinda toas – lisandub 350.- (juhul kui Reisi korraldaja või Reisija ise ei leia endale toakaaslast)!

Reisiliisingut pakub www.liisi.ee, küsi osalist toetust! Kontakt Malle Allika malle.allika@liisi.ee; 524 8796

Tutvu reisitingimustega:
https://seederreisid.ee/kasulikku/reisitingimused/

Uuri järelmaksu võimaluste kohta!

Kontakt Malle Allika:
malle.allika@liisi.ee