NB! Reis väljamüüdud!

HIINA JUUBELIREIS ehk ENERGIAREIS «Hiina aarded 2019»

15.-29.oktoober 2019.a.

2009/2019 – 10 AASTAT AASIA AVASTAMIST!

Kui Sa oled uudishimulik ja avatud ning soovid leida yin/yangi tasakaalu endas ning armastad mõnusat matkamist, siis on see ideaalne reis just Sulle!

Siret Seeder ja Janno Seeder – feng shui eksperdid, koolitajad ja nõustajad. Gruusia poolt kogu reisi kestel saatja ja kohalikud vene keelt kõnelevad giidid, tõlge eesti keelde. Seeder Konsultatsioonid OÜ on reisettevõte (reg.nr. TRE000646) Oleme korraldanud grupireise alates 2009 aastast.
REISI SISU:
2009.a oktoobris toimus meie esimene avastusreis HIINA ja me armusime sellesse maasse jäägitult. Maal, millel on huvitav ajalugu, põnev kultuur, omapärane energia, imekaunid mäed ja tõeliselt head toidud. Ühekordsest Hiina külastusest on saanud meie elu ja kirg. 2019.a oktoobris kutsume Sind endaga koos avastama seda üllatusterohket maad. Programmi panime kokku oma lemmikutest ja soovime elamusi Sinuga jagada. Hiina avastamisel sõidame põhja suunda, kiikame läände ja teeme tutvust idaga. Reisi käigus tunnetame looduse ilu, harmooniat ja eripäraseid energiaid, sest kohtume nelja (taoistliku) püha mäega ehk Maa, Metalli, Vee ja Puu energiast kantud mägedega. Need mäed on põhjas asuv Heng Shan Bei (2017 m), läänes Hua Shan (2154 m), riigi südames paiknev Song Shan (1491 m), idas kõrguv Tai Shan (1545 m). Mägede vahelisel teekonnal külastame iidseid pealinnu, mõnusaid väikelinnu, templeid ja kloostreid.

Kui Sa oled uudishimulik ja soovid kogeda midagi täiesti teistmoodi ning soovid leida õiget yin/yangi tasakaalu endas, armastad mõnusat (kerget) matkamist, siis on see Sulle ideaalne reis!

REISI KAVA:
Majutamine: 4* hotellides; Hiina-sisene transport (buss, rong), hommiku- ja lõunasöögid hinna sees.

1. päev T 15.10.19. Ärasõit Tallinnast (Finnair), lennuk väljub Tallinnast kl.14.45.

2. päev K 16.10.19. BEIJING (L) Saabumine Pekingisse, sõit hotelli, check in, väike puhkus. Pärast lõunat ekskursioon, jalutuskäik Suvepalee keiserlikes parkides maalilise Kunmingi järve kallastel.

3. päev N 17.10.19. BEIJING (H, L) Ennelõunal külastame Pekingi kuulsat keskväljakut – Taevase Rahu väravate (Tiananmen) väljakut ja 15. sajandil ehitatud ligi 500 aastat Hiina keisrite peakorteriks olnud Keelatud Linna ja maalilist Jingshani parki. Pärastlõunal külastame Laama templit (Yonghegong), mis on tiibeti budismi keskuseks Hiina pealinnas. Sealsed templid on kaunistatud värviküllaste religioossete maalingutega. Laama templis asub 18 m kõrgune ühest sandlipuutüvest välja raiutud Buddha kuju. Õhtul (lisatasu eest) akrobaatika show.

4. päev 18.10.19. BEIJING (H, L) Suure müüri avastusretk Pekingist u 60 km põhja poole jäävas Badalingi lõigus. Teeme peatused ka tee peale jäävatesse jadeiiditööstusesse ning kärgkeraamika tööstusesse. Pärast lõunasööki külastame Hiina meditsiini keskust (saame omal nahal kogeda hiina meditsiinis kasutuses olevat keha/tervise analüüsimise viisi) ja kuulsat WangFuJing’i jalakäijate tänavat.

5. päev L 19.10.19. BEIJING – DATONG (H, L) Hommikul hotellist välja registreerimine. Külastame Taeva templit, kus keisrid pidasid iga-aastast viljasaagiriitust. See on parim koht, et näha kuidas tuhanded kohalikud inimesed tegelevad vabas õhus igapäevaselt kõige meelepärasega: Taichi (taiji), tantsimise, laulmise ja käsitööga. Meistri käe all on meil hea võimalus harjutada iidset idamaist balletti – keha energiatööd taiji’d. Külastame siiditööstust ning peale lõunasööki sõidame raudteejaama, et sõita põhja suunda, Mongoolia kiltmaa lõunaosas asuvasse Datongi.

6. päev P 20.10.19. DATONG, HENG SHAN BEI MÄGI (H, L) Hommikul külastame 1550 aasta vanuseid Yun Gangi koopaid, seejärel tõuseme taoistlikule pühale Heng Shani mäele, mis kannab endas Vee stiihia energiat. See põhjakaare püha mägi on rikas ajaloolistest vaatamisväärsustest, nagu enneolematu 1400-aastane „rippuv tempel“, mis on ehitatud kitsale järsakuservale. Külastame seda templit ja mitmeid teisi vaatamisväärsusi. Ööbimine Datongis.

7. päev E 21.10.19. DATONG – XIAN (H, L) Hommikul registreerime hotelist välja ja sõidame bussiga Taiyuani, kus pärast lõunasööki istume kiirrongile, et sõita iidsesse pealinna XI’Ani. Xian on Hiina muistne pealinn alates 12. sajandist e.m.a. Siit on Hiinat valitsenud kokku enam kui 1500 aasta vältel 11 dünastia keisrid. Vaba õhtu puhkamiseks ja omapead linnaga tutvumiseks. Ööbime vanalinnas!

8. päev T 22.10.19. XIAN (H, L) Hommikul jalutame võrratus Tangi paradiisis – kunsti ja kultuurilinnaosas, mis imiteerib Tangi dünastia hiigelaega. Pärast lõunat jalutame Mingi dünastia ajal ehitatud linnamüüril – ainus terve vanalinna ümbruses säilinud linnamüür, mille peal saab ka autoga sõita. Seejärel külastane võrratut Väikest Metsahane pagoodi, harjutame kalligraafiat ning õhtupimedat naudime värvi- ja lõhnakireval moslemi turul.

9. päev K 23.10.19. XIAN, HUA YIN (H, L) Hommikul sõidame kuulsasse imperaator Qin Shi Huangi hauakambrisse, mida valvavad 7000 elusuuruses terrakotasõdalast koos kaarikute ja hobustega. See on tõelin elamus, tegemist on maailmaimega. Pärastlõunal sõidame imearmsasse väikelinna Huayin’i.

10. päev N 24.10.19. HUA SHAN MÄGI (H, L) Hommikul viib meid tee Hua Shani mäele, mis asub Xian’ist idas. Läänekaare püha mägi (Metalli stiihia energia) on kuulus oma järskude ja kaunite tõusude ning põnevate matkardade poolest. Hua Shan tähendab tõlkes Lillemäge, sest selle tippudest moodustub 5 kroonlehega lilleõis. Matkame, sööme lõunat ja õhtuks sõidame kiirrongiga iidsesse pealinna Luoyang.

11. päev R 25.10.19. LUOYANG, DENGFENG (H, L) Ennelõunal külastame linnast 12 km väljas Yi jõe kaldakaljudesse raiutud 5.-7. saj rajatud kuulsat Longmeni budistlike koobastemplite kompleksi, kus on kokku 2345 koobast ja nišši, u 2800 raidkirja, 43 pagoodi ja u 100000 kuju ja bareljeefi. Pärastlõunal külastame Hiina vanimat 2000 aasta vanust Valge Hobuse budistlikku templit ning seejärel sõidame bussiga (u 1,5 h) Dengfengi.

12. päev L 26.10.19. SONG SHAN MÄGI, SHAOLINI TEMPEL, TALLINN (H, L) Sõidame hiina kung fu sünnipaika – Shaolini templisse, mida sealhulgas peetakse budistliku Chan Zen sekti hälliks Hiinas. Tempel asetseb Shong Shani mäel. Keskmine püha mägi (1491 m merepinnast), mis on kuulus oma 72 templiga 72 nõlval. See püha mägi kannab endas Maa stiihia energiale. Külastame pagoodide metsa, templeid ja mage. Uurime välja kus asub Hiinas Tallinn (tõlkes “tornide mets”) ning pärast lõunat sõidame bussiga Tai’ani.

13. päev P 27.10.19. TAI SHAN MÄGI (H, L) Terve päev ekskursioon ja matk Tai Shan mäel. Külastame Hiina viiest pühast mäetipust kõige pühamaks peetavat Tai mäge (kannab endas Puu stiihia energiat), kuhu võib tõusta jalgsi läbides 4700-6000 trepiastet või sõita köisraudteega. Teel ja mäetipust on võimalik nautida imekauneid vaateid, templeid ja raidkirju. Külastame mäe tipus asuvat taoistlikku templit ning lõunat sööme mäe tipus asuvas hotellis. Pärast matka on võimalus saada kohalikku massaazi (lisatasu eest), mis on tavapärasest hiina massaazist erinev ja ülimalt tõhus.

14. päev E 28.10.19. TAI’AN, BEIJING (H, L) Hommikul hotellist väljaregistreerimine, seejärel sõidame kiirrongiga (u 2 h) Beijingi. Viimaste sisseostude tegemine, ühine lõpuõhtusöök

15. päev T 29.10.19. BEIJING, TALLNN (H) Hommikul hotellist väljaregistreerimine ja sõit lennujaama, et asuda lennukile kojusõiduks. Tallinnas kl.17.00

MAKSUMUS JA TASUMINE:
Reisi maksumus 2819-2999 EUR. Reisi pikkus 15 päeva. Esimese sissemakse, 500 EUR, tasumine kinnitab osalemissoovi ja võimaldab broneerida lennupiletid. Hilisema reisist loobumise puhul seda summat ei tagastata. Tasuda võib osade kaupa või ühe maksena. Viimane makse peab olema laekunud 40 päeva enne reisi (01.09.19.)

NB! Reisihind võib muutuda seoses valuutakursi muutusega. NB! Reis sisaldab kõiki kulutusi v.a. isiklikud ostud!

NB! Küsi soodustuste kohta! Üksinda toas, lisandub 350 EUR (juhul kui Reisi korraldaja või Reisija ise ei leia endale toakaaslast)!

Reisiliisingut pakub www.liisi.ee, küsi osalist toetust!
Kontakt Malle Allika malle.allika@liisi.ee; 524 8796

Reisitutvustus

Hea Energia Keskuses,

Endla 3, 1. korrus

NB! Kutsu tutvusõhtule sõber kaasa ja saage mõlemad reisisoodustust!