Kuidas reisida kui kogu reisiraha kohe koos ei ole?
25. sept. 2017
Reisile eelarvamuste ja ootuste vabalt…
8. jaan. 2018

8 sammu hästiõnnestuva reisi poole…

 

Tundub, et sinu elu on lihtne või liiga rutiinseks muutunud? Siis reisimine on üks parimaid võimalusi astumaks välja hallist argipäevast põnevasse värvilisse teadmatusse. Uus keskkond, uued võimalused, uued kogemused on inimese jaoks parim viis õppida tundma iseennast, testida oma suhet või viia oma elus sisse olulisi muudatusi. Jah, sest reisimine pakub sulle võimalust näha ennast kõrvaltvaataja pilguga. See on põnev!

Reismise ajal jääb kõik see, mis meid iga päev ümbritseb ja meiega kaasas käib, lihtsalt maha, koju. Kodus olles oleme oma turvalises, tuttavas pesas, mis võib meid uinutada, isegi laisaks ja lohakaks enda suhtes muuta. Kodunt lahkudes, reisile minnes, peame me aga olema teadlikud sellest, kes ma olen, milleks ma olen suuteline ja mis loob mulle turvatunde. Miks? Kõik sinu põnevad ja vähempõnevad muutused ja kogemused elus lõpevad sinu jaoks positiivselt siis, kui suudad endale turvalise aluspõhja luua, turvalise Mina luua.

Või soovid sa oma ellu kollapse? Mõned kindlasti, sest kui me ausalt tunnistame, siis meie eluolu on kaasajal palju lihtsam, kui 100 või rohkem aastat tagasi. Küsin uuesti, kas soovid oma ellu kollapse? Ei, me soovime reisilt tuua kaasa häid elamusi, uusi kogemusi ja teadmisi, vajalikke õppetunde, meeldejäävaid seiklusi. Seega kui lähed kodunt kaugele, siis ära loo lisapinget juurde, vaid korralda oma reisiteekond nii, et selles oleks võimalikult vähe stressi ja pigem rohkesti positiivseid kogemusi, õppimisi ja avastamisi.

Kaheksa sammu, mida selleks teha?

  • Esiteks – uuri riiki, kuhu reisid – sinu soov miks soovid just seda maad tundma õppida. Mida eelnevalt teada – sinu käitumine, üldine ohutus jne.
  • Teiseks – uuri reisifirma tausta, kes sulle reisiteenust pakub. Kas see firma omab reisiettevõtja garantiid. Küsitle inimesi, kes on selle firmaga reisimas käinud – mis on nende kogemus ja soovitus sulle?
  • Kolmandaks – palu kedagi sinu äraolekul aeg-ajalt postkasti tühjendamas ja/või kodu vaatamas käia.
  • Neljandaks – tee kindlasti reisikindlustus. Ja see soovitus, ei ole öeldud suusoojaks, sest statistika näitab, et suur hulk eestimaalasi reisib ilma kaitseta, kindlustuseta. Jah, võib olla ei tule sinu elus seda kordagi kasutada, aga kui see ükskord saabub, siis on kindlustusel kullaväärtus.
  • Viiendaks – ole enda vastu aus, mis on sinu võimekus. Kas sinu võimekus on pelgalt rannas lamada või oled valmis aktiivsemaks tegutsemiseks. Kui valid viimase, siis kontrolli oma tervist, tegele enne reisi füüsilise liigutamisega.
  • Kuuendaks – tee kindlaks, miks lähed reisima. Kas kogemuse saamiseks või eneseleidmiseks või puhkamiseks või lähedaste/töö juurest põgenemiseks või elu unustamiseks… Soovitus lihtne, palju odavam on juua kodule lähemal või muidu saad alles pärast reisi teada kus käisid ja mida oleksid võinud näha.
  • Seitsmendaks – unusta eelarvamused, hoiakud – mul on nii kombeks, ma pole nii harjunud, mulle see ei meeldi, ma pole nii harjunud. Ole avatud uuele.
  • Kaheksandaks – tee kerge eeltöö enne reisi, siis on sinu emotsioon kohapeal palju tugevam ja tõelisem. 

    Liigne teadmine tapab tunded.

Kas saan enda liigutamisega ise hakkama või pean selleks abiväge kasutama?

Vali enda jaoks sobib marsruut ja viis kuid see läbida