INDIA

Kesk-Aasia avastamist ja tundmaõppimist on kõige parem alustada Usbekistanist.

Reisil kohtame eri kultuuride ristumiskoha võlu ja valu ning sukeldume sajanditetagusesse maailma. Usbekistanis on säilinud kõige enam iidse Siiditeega seotud ajalugu ja kultuuri. Kuulsat Hiivat nimetatakse lausa muuseumiks lageda taeva all. Samarkand, mis asus kunagisel Siiditeel, oli islamiõpetuse üheks keskuseks. Buhhaara on enam kui 5000 aastat vana inimasustusega koht, mis linnana on eksisteerinud juba alates 6. sajandist e.Kr. Tegemist on ühe kunagise Pärsia tsivilisatsiooni keskusega. Kui oled huvitatud idamaade kultuurist ja ajaloost ning armastad mõnusat (kerget) matkamist, siis on see Sulle ideaalne reis!

9 päeva tõelist ajalugu ja iidset kultuuri
Usbekistanis on säilinud kõige enam iidse Siiditeega seotud ajalugu ja kultuuri. Külastame mitmeid UNESCO maailmapärandisse kuuluvaid linnasid.

See reis on Sulle ideaalne
Kui Sind võluvad eri kultuurid ja sajanditevanune maailm, naudid head seltskonda ja kerget matkamist.

Hinnas sisaldub
Lennupiletid, transport kohapeal, rikkaliku valikuga buffet (3 söögikorda päevas), majutus ainult suurepärase teenindusega kaasaegsetes 3* hotellides.

Seikluslikku avastamisrõõmu
Reisiprogramm sisaldab ca 25 erinevat atraktsiooni. Kogu programm tõlgitakse eesti keelde ning kogu reisi vältel saadab teid eesti keelt kõnelev giid.

Lisainfo:  Janno Seeder
info@seeder.ee;  +372 50 590 80

REISIKAVA


1.päev, R 11.08. Ärasõit Tallinnast

2.päev, L 12.08. Saabumine Taškenti
Tutvumine Taškendiga, Hast Imam Kompleks ja Chorsu Bazaar. Peale lõunat külastame linna uut osa – Iseseisvus Väljak, Amir Temur Muuseum, Alisher Navoi teater (Ooperi- ja balletiteater). Külastame Õigeusu Püha Maarja katedraali. Ööbimine Taškendis.

3. päev, P 13.08. Taškent – Urgentš – Hiiva
Pärast varast hommikusööki lend Taškendist Urgenchi (1h 40 m). Külastame Hiivat – UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvat linna, Itchan Kala vabaõhumuuseum. Pärast lõunat tutvume Kunya-Ark – Hiiva khaanide residentsiga (18-20 saj. suve- ja talvemošee), vastuvõtuhalli ja vaatetornidega; Djuma mošeega (18saj.), kus on 213 nikerdatud sammast; Hiiba ühe peamise sümboli Kalta Minor’i minaretiga. Ööbimine Hiivas.

4. päev, E 14.08. Hiiva – Buhhaara
Pärast hommikusööki sõidame Buhhaarasse (u 6h), teel lõuna. Teel olles teeme peatusi, et nautida Amudarja panoraamvaateid. Buhhaarasse jõudes hotelli registreerumine ja vaba aeg.

5. päev, T 15.08. Buhhaara – UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv linn.
Ennelõunal tutvume iidse Püha Buhhaaraga Jalutuskäik vanalinnas, vilgas kauplemine, uued moseed, k.a. Kalyan’i Minarett, koos “Surma torniga”, mis on Kesk-Aasia üks kõrgemaid. Peale lõunat jätkame jalutuskäiku vanalinnas, kus on viimastele aastatel toimunud põhjalik restaureerimine. Õhtul folkloorietendus Nadir Devon-Begi Medreses. Ööbimine Buhhaaras.

6. päev, K 16.08. Buhhaara – Samarkand
Pärast hommikusööki külasame massiivset Ark’i kindlust, emiiride vabaõhu trooni, Ismail Samani mausoleumi – hästisäilinud ehitist 10 sajandist. Pärast lõunasööki istume kiirrongile (kl.15:21), et sõita Samarkandi. Registreerime hotelli ja vaba õhtu. Ööbimine Samarkandis.

7. päev, N 17.08. Samarkand – UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv linn
Hommikul, pärast einet, linnatuur, külastame Registani väljakut, ühte kaunimat ala Kesk-Aasias, mis sisaldab kolme medreset – Ulumbek’i Medrese (15 saj.), Sherdor’i Medrese (17.saj.) ja Tillyakori Medrese (17. saj.). Gur-Emir Maosoleum, Amir Timur’i matmispaik, mis ehitatud 1404.a. Pärast lõunat külastame Shakti Zinda Nekropolist (14-15 saj.) ja Samarkandi pärli – Ulugbek’i observatoorium (15 saj.).

8. päev, R 18.08. Samarkand – Taškent
Pärast hommikusööki sõidame Hazrat Daud’i pühasse koopasse, mis asub mäe tipus ja kuhu viib 1303 astet. Lõuna ning sellel järgneb külastus paberitehasesse, kus valmistati iidset paberit, tutvume ka tootmisprotsessiga. Kl.17.00 väljub kiirrong Taškenti (u 2h). Ööbimine Taškendis.

9. päev, L 19.08. Taškent – Tallinn, kojusõit.

—————————————

Reisikava väljaprintimiseks leiad siit: Usbekistan 11.-19.08.2017

Reisi korraldab:
Seeder Konsultatsioonid OÜ
Registreerimisnumber: 10923102
Arve number. 221021709091, Swedbank

Kontakt:
Janno Seeder
info@seeder.ee
+372 50 590 80

Uuri järelmaksu võimaluste kohta!

Kontakt Malle Allika:
malle.allika@liisi.ee