AVASTUSREIS HIINA SÜDAMESSE!

Hiina keisririikide pealinnad ja pühad mäed.

Et Hiinat ja hiinamaalasi lähemalt tundma õppida, tuleb sõita Pekingist kaugemale. Peking on omaette kultuuriline, poliitiline ja majanduslik nähtus. Arenenud ja suursugune linn, mis on külalislahke ning õitsva, idamaale omase teeninduse ja kaasaegse majandusega linn. Reisi alustame Pekingist ja läbides keskjoont jõuame iidsesse kultuuripealinna Xiani. Tõuseme kõrgustesse ja matkame Taeva tipul Huashanil, ergutame vaimu Shaolinis ning tõuseme Taishan mäe tippu ning uuendame oma mandaati õnnelikule ja edukale elule! Kui oled huvitatud Hiina ja taoismi ajaloolisest ja kultuursest taustast ning soovid leida õiget yin/yangi tasakaalu endas ning armastad mõnusat (kerget) matkamist, siis on see Sulle ideaalne reis!

13 päeva tõelist Hiina kultuuri ja traditsioone
Tõuseme kõrgustesse ja matkame Taeva tipul Huashanil, ergutame vaimu Shaolinis ning tõuseme Taishan mäe tippu ning uuendame oma mandaati õnnelikule ja edukale elule!
See reis on Sulle ideaalne
Kui oled huvitatud taoismi ja feng shui ajaloolisest ja kultuursest taustast ning soovid leida õiget yin/yangi tasakaalu endas ning armastad kerget matkamist!
Hinnas sisaldub
Lennupiletid, transport kohapeal, majutus suurepärase teenindusega kaasaegsetes 4* hotellides, rikkaliku valikuga buffet hommiku- ja lõunasöögid.
Seikluslikku avastamisrõõmu
Reisiprogramm sisaldab ca 30 erinevat atraktsiooni. Kogu programm tõlgitakse eesti keelde ning kogu reisi vältel saadab teid eesti keelt kõnelev giid.

Lisainfo:  Janno Seeder
info@seeder.ee;  +372 50 590 80

REISIKAVA

VÄLJA MÜÜDUD
1. päev, 16.10. Ärasõit Tallinnast.

2. päev, 17.10. Peking

Saabumine Pekingisse, sõit hotelli, check in, väike puhkus. Sõit Suvepalee pargikompleksi (Yiheyuan), kus sööme lõunat ja järgnevalt ekskursioon Suvepalee keiserlikes parkides maalilise Kunmingi järve kallastel.

3. päev, 18.10. Peking

Ennelõunal külastame Pekingi kuulsat keskväljakut – Taevase Rahu väravate (Tiananmen) väljakut ja 15. sajandil ehitatud ligi 500 aastat Hiina keisrite peakorteriks olnud Keelatud Linna ja maalilist Jingshani parki. Pärastlõunal osaleme teetseremoonial ja külastame Laama templit (Yonghegong), mis on tiibeti budismi keskus Pekingis. Laama templis asub 18 m kõrgune ühest sandlipuutüvest välja raiutud Buddha kuju. Õhtul külastame akrobaatika show’d.

4. päev, 19.10. Peking – Suur Müür

Pekingist umbes 60 km põhja poole jääva Suure müüri külastamine Badalingi lõigus. Pärast lõunat külastame Hiina meditsiini keskust ja jalakäijate Wang Fu Jing tänavat. Võimalus ostelda marketis.

5. päev, 20.10. Peking – Taian

Külastame Taeva templit, kus keisrid pidasid iga-aastast viljasaagiriitust. See on koht, kus näeb tuhandeid kohalikke inimesi tegelemas vabas õhus meelepärasega: Tai Chi, tantsimise, laulmise ja muuga. Tai Chi meistri käe all on meil hea võimalus harjutada seda iidset idamaist balletti. Peale lõunasööki külastame siiditehast ja kauplust ning seejärel sõit raudteejaama, et sõita Taian’i (Taishani jalamile).

6. päev. L 21.10. Taian, Taishani mägi

Terve päev ekskursioon ja matk TaiShan mäel. Külastame üht Hiina viiest pühast mäetipust – kõige pühamaks peetavat Tai mäge, kuhu võib tõusta jalgsi läbides 4700-6000 trepiastet või sõita köisraudteega. Teel tippu ja mäetipust on võimalik nautida imekauneid vaateid, templeid ja raidkirju. Külastame mäe tipus asuvat taoistlikku templit.

7. päev. P 22.10. Taian – Kaifeng

Hommikul sõidame iidsesse Siiditee linna Kaifengi (u 4 h), mille eripära on väga suur islami kogukond. Kaifeng on on tuntud kui üks kuuest muistse Hiina tsivilisatsiooni keskusest. Siin asus Hiina pealinn Põhja-Songi dünastia ajal (960–1127). Kaifengis saame osa 1000.a. imiteeriva ajaloolise keskkonna Milleeniumi pargi tänavamelust ja etendustest.

8.päev E 23.10. Kaifeng – Shaolin

Sõidame (u 2h) hiina kung fu sünnipaika – Dengfengi (Shaolini), mida peetakse budistliku Chan Zen sekti hälliks Hiinas. Tempel asetseb Shong Shani mäel. Keskmine püha mägi (1491 m merepinnast) on kuulus oma 72 templiga 72 nõlval. Külastame pagoodide metsa (Tallinn), templeid ja mäge ning ööbima jõuame endisesse keisririigi pealinna Luoyangi (u 1,5h).

9. päev. T 24.10. Luoyang – Longmen koopad – Bai Ma si tempel

Ennelõunal sõidame linnast välja, et külastada 12 km Yi jõe kaldakaljudesse raiutud kuulsat 5.-7. sajandil rajatud Longmeni budistlike koobastemplite kompleksi, kus on kokku 2345 koobast, umbes 2800 raidkirja, 43 pagoodi ja umbes 100000 kuju ja bareljeefi. Pärastlõunal viibime Hiina vanimas 2000 aasta vanuses Valge Hobuse budistlikus templis. Õhtul sõidame kiirrongiga Huayin (Huasahani mäe jalamile).

10. päev. K 25.10. Hua Shan (Lillemägi)

Hommikul viib tee HuaShani mäele. Läänekaare püha mägi on kuulus oma järsu tõusu ja põnevate matkaradadega, mida Hiinas peetakse üheks kaunimaks taevateeks. Matkame terve päeva ja õhtuks sõidame kiirrongiga edasi iidesesse pealinna Xiani.

11. päev. N 26.10. Xi’an

Xi’an on Hiina muistne pealinn alates 12. sajandist e.m.a. Siit on Hiinat valitsenud kokku enam kui 1500 aasta vältel 11 dünastia keisrid. Jalutame Xi’ani Mingi dünastia ajal ehitatud linnamüüril ja Väikest Metsahane pagoodi pargis. Külastame ka moslemite turgu. Mõnus õhtu ostlemiseks ja linnaga individuaalseks tutvumiseks.

12.päev R 27.10. Xi’an

Külastame kuulsa imperaatori Qin Shi Huangi hauakambrit, mida valvavad 7000 elusuuruses terrakotasõdalast koos kaarikute ja hobustega. Lõpuõhtul külastame Tangi dünastia teatrietendust, kus lisaks kontserdile naudime 18 erinevat pelmeenisorti.

13. päev L 28.10. Xian – Helsingi (Vantaa) – Tallinn

Hommikul hotellist väljaregistreerimine ja sõit lennujaama, et asuda lennukile kojusõiduks. Saabumine Tallinna õhtul.

—————————————

Reisikava väljaprintimiseks leiad siit:  Hiina_16-28.10.17.

Reisi korraldab:
Seeder Konsultatsioonid OÜ
Registreerimisnumber: 10923102
Arve number. 221021709091, Swedbank

Kontakt:
Janno Seeder
info@seeder.ee
+372 50 590 80

Uuri järelmaksu võimaluste kohta!

Kontakt Malle Allika:
malle.allika@liisi.ee